Artykuł sponsorowany

Piekarnia Dobry Chleb we Wrocławiu | Dlaczego warto jeść chleb na zakwasie?

Piekarnia Dobry Chleb we Wrocławiu | Dlaczego warto jeść chleb na zakwasie?

Zabierając się do pieczenia chleba, trzeba obrać jeden z dwóch kierunków „produkcji”. Należy zdecydować, czy chcemy upiec prawdziwy chleb na zakwasie żytnim? Czy ekspresową jego wersję z użyciem drożdży? W piekarni Dobry Chleb nie ma tego problemu. Od dziesięcioleci powstaje w niej tradycyjne pieczywo, oparte na zakwasie żytnim. Dlaczego chleb na zakwasie jest lepszy od tego na drożdżach? Sprawdź!

Jak upiec dobry chleb? – Nie oszczędzaj na składnikach

Powstanie dobrego chleba wymaga zastosowania wysokiej jakości składników. W Piekarni Dobry Chleb od pokoleń do pieczenia używa się jedynie mąk ze sprawdzonych młynów. Cały proces produkcyjny oparty jest tam na tradycyjnej recepturze. Bez zastosowania chemicznych polepszaczy. Jak informuje nas ekspert z Piekarni Dobry Chleb:

Zakwas używany jest do tradycyjnego wypieku chleba. Dzięki niemu pieczywo jest jednocześnie wyrośnięte, zwarte a co ważne naturalnie zakonserwowanej, więc dłużej utrzymuje świeżość. Bakterie kwasu mlekowego zwiększają przyswajalność mikroelementów zawartych w ziarnach zbóż, mące, neutralizują takie szkodliwe związki z pieczywa jak azotany, azotyny oraz toksyny pleśniowe.

Szczególnie wartościowe jest pieczywo żytnie, które uznawane jest za nie tylko smaczne, ale też wartościowe źródło makro- i mikroskładników. Dobry chleb wymaga użycia odpowiedniego rodzaju, a raczej typu mąki. Wyróżnia się kilka rodzajów pieczywa żytniego. Mamy np. chleby jasne z mąki typu 580, pytlowe z mąki typu 720, czy też razowe, pełnoziarniste, litewskie bądź wileńskie z mąki typu 2000.

Dlaczego warto jeść chleb żytni?

Jak informuje nas nasz rozmówca, pieczywo żytnie z mąki razowej ma wyższą wartość odżywczą w porównaniu do tego z mąk oczyszczonych (chleb pytlowy, jasny), a już z całą pewnością od chleba pszennego. Zapewnia on lepsze wchłanianie cennych pierwiastków, pomaga w odbudowywaniu flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Dodatek np. ziaren słonecznika pozwala dodatkowo zwiększyć właściwości prozdrowotne ciemnego chleba. Ogólnie chleb żytni dostarcza takich makro i mikro elementów jak: żelazo, magnez, wapń, potas, fosfor, cynk i mangan. Jest to godne uwagi źródło witamin z grupy B, głównie B1, B6 i niacyny oraz kwasu foliowego i witaminy E. Dzięki sprawdzonej recepturze i stosowanej technologii produkcji Piekarnia Dobry Chleb wytwarza wysokogatunkowe pieczywo o niepowtarzalnym smaku i wyjątkowych wartościach odżywczych. Przekonaj się o tym sam!
Opracowanie:
Wrocław, Jedności Narodowej 88
tel. 71 322 19 49
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz