Artykuł sponsorowany

NZOZ Omega: jakie są najczęstsze choroby laryngologiczne?

NZOZ Omega: jakie są najczęstsze choroby laryngologiczne?

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy szczególnie nasilają się problemy laryngologiczne. Ból ucha, katar, niedogodności związane z zatokami, stany zapalne czy angina to nieliczne z dolegliwości, które nam się przydarzają, jednocześnie wywołując złe samopoczucie. Najczęściej dotykają osoby starsze, jednak zachorować może każdy z nas. Na co zwracać uwagę i które choroby pojawiają się najczęściej? O opinie poprosiliśmy specjalistów z NZOZ Omega.

Ostre zapalenie migdałków 

Angina jest jedną z najczęściej występujących chorób laryngologicznych. Nazywana jest inaczej ostrym zapaleniem migdałków podniebiennych i błony śluzowej gardła i to przede wszystkim ona sprawia, że trafiamy na specjalistyczne badania do laryngologa. Wszystko wywołuje infekcja, której skutkiem jest ból gardła i charakterystyczne łupanie w kościach przypominające grypę. Dopiero po czasie dochodzi silny ból utrudniający mówienie.

Problemy z zatokami 

Równie często męczymy się z katarem i zapaleniem zatok. Jak rozpoznać stan zapalny? Jak mówi specjalista z NZOZ Omega, jeśli gorączka, ból głowy, chroniczne uczucie zatkanego nosa i mocne osłabienie towarzyszą Ci od dawna, to najwyższy czas udać się na kompleksowe badania. Warto pamiętać, że uwarunkowania anatomiczne m.in. krzywa przegroda nosowa, sprzyjają schorzeniom tego typu. 

Problemy z uchem 

Coraz więcej osób boryka się również z chorobami ucha, które mogą być wywołane przez bakterie, grzyby, wirusy, a nawet odczyny. Zapalenie ucha zewnętrznego jest schorzeniem dotyczącym małżowiny usznej, kanału słuchowego, a także błony bębenkowej. Po czym rozpoznać, że stan chorobowy dotknął i nas? Głównymi objawami są zaczerwienienie w okolicy przewodu słuchowego, ból nasilający się podczas poruszania szczęką, a także pojawienie się charakterystycznej wydzieliny ropnej. Równie często spotykają nas szumy uszne, szczególnie u osób starszych. Wtedy warto udać się do specjalisty, który nie tylko zbada błędnik, ale i zleci odpowiednie badania. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz