Artykuł sponsorowany

Mięso cielęce – wysoka jakość dzięki najlepszych ubojniom

Mięso cielęce – wysoka jakość dzięki najlepszych ubojniom

Mięso cielęce wyróżnia się swoim aksamitnym, rozpływającym się i wyrazistym smakiem. Nic dziwnego, że jest ono chętnie wykorzystywane w polskich domowych kuchniach, jak i tych restauracyjnych. Zasługa niepowtarzalność różnych dań bazujących na cielęcinie, powinna być kierowania przede wszystkim do nowoczesnych ubojni. To one przeprowadzają złożony proces przygotowywania mięsa do sprzedaży w tuszach, mniejszych elementach, czy do handlu pakowanego w wacum.

Selekcjonowanie zwierząt

Polscy hodowcy bydła, coraz chętniej zajmują się opasem cieląt, które w późniejszym czasie są przekazywane do ubojni. Warto przy tym podkreślić nowoczesność technik masarskich, które rozpoczynają się, już od odpowiedniego transportowania zwierząt. Ważne jest to, aby zapewnić im odpowiedni komfort oraz bezstresowy przejazd – istotne są również restrykcyjne normy polskie i europejskie uboju, które zakładają brak cierpienia cieląt, a także ich odpowiednie selekcjonowanie. Takie podejście branży masarskiej powoduje, że z roku na rok, spożycie cielęciny wzrasta, a polskie mięsa słyną swoją wysoką jakością w całej Europie. Nie każdy bowiem wie, że na ubojniach spoczywa bardzo ważny obowiązek przebadania mięsa cielęcego, które tylko po uzyskaniu laboratoryjnych rekomendacji, jest przekazywane do dalszego obrotu.

Nowoczesność ubojni

Ubojnie cieląt muszą w szczególny sposób wyróżniać się swoją innowacyjnością. Mowa nie tylko o wykorzystywaniu nowoczesnej technologii, ale także o wdrożonych systemach bezpieczeństwa i higieny produkcji. Jednym z nich jest zespół norm składający się na HACCP. To właśnie ten system zapewnia odpowiednią kontrolę różnych działań rzeźni, na poszczególnych etapach. Warto również wiedzieć o to, że dzisiaj ubojnie współpracują szeroko z różnymi hodowcami, laboratoriami, a także z weterynarzami, czy nawet analitykami rynkowymi! Najlepsze standardowo placówki uzyskują tym samym certyfikaty, potwierdzające kategorię A prowadzonej działalności.

Transportowanie mięsa

Bardzo ważnym elementem całego procesu przeprowadzonego w ubojniach, jest późniejsze transportowanie gotowego mięsa. Dzisiaj cielęcina najczęściej sprzedawana jest w tuszach, czy też jest dzielona na mniejsze elementy. Czasem pakowana jest w wacum i trafia do różnych podmiotów handlu mięsem, czy też do punktów gastronomicznych, wyróżniających się oferowaniem tylko najświeższych wyrobów. Aby takie oferować, należy współpracować z ubojniami, które posiadają własne pojazdy transportowe, wyposażone w chłodnie. Tym wyróżnia się między innymi rodzinna firma SKAD sp.j. A. H. J. Dziądziak. Ubojnia ta oferuje głównie sprzedaż cielęciny ze zwierząt, które hodowane były na ekologicznych terenach, co przekłada się na jakość mięsa.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz