Artykuł sponsorowany

Lekarz prowadzący ciążę – czym się kierować przy wyborze ginekologa?

Lekarz prowadzący ciążę – czym się kierować przy wyborze ginekologa?

Ciąża to wspaniały okres w życiu każdej kobiety. Już sam fakt pojawienia się dwóch kresek na teście ciążowym wywołuje niekiedy niepokój, strach o prawidłowy przebieg ciąży i samej akcji porodowej. Aby zminimalizować swoje obawy warto poświęcić chwilę czasu, na wybór ginekologa prowadzącego ciążę, który swoim doświadczeniem i posiadaną wiedzą merytoryczną rozwieje wszelkie drzemiące w nas wątpliwości.

Lekarz prowadzący ciążę powinien wzbudzać nasze zaufanie już od pierwszych chwil rozmowy. To podstawa naszego spokoju, nierozpamiętywania wyników badań oraz zaleceń lekarza tylko przyjęcie do wiadomości, że wszystkie wskazówki postępowania, przebieg leczenia jest ukierunkowany na dobro nasze i rosnącego pod sercem maluszka.


Ginekolog idealny, czym kierować się przy wyborze lekarza prowadzącego?

Poszukiwania lekarza prowadzącego ciążę warto rozpocząć wizyty konsultacyjnej w kilku gabinetach, które pozwolą nam określić czy kwalifikacje zawodowe ginekologa są na wysokim poziomie? Czy jego osobowość jest zgodna z naszym temperamentem?

W trakcie pierwszej wizyty ginekolog powinien:

  • Zebrać informacje o naszym stanie zdrowia,
  •  Zapisać daty pierwszej i ostatniej miesiączki,
  • Dopytać o przebyte choroby,

·       Dopytać o sytuację życiową typu: wykonywany zawód, tryb życia, skłonności do depresji, nadużywania alkoholu.

Zdobyte informacje są podstawą do zaproponowania właściwej opieki, pomocy dla ciężarnej i skierowania jej na dodatkowe badania, szczepienia ochronne. Przykładem gabinetu ginekologicznego, który przede wszystkim stawia na bezpieczeństwo ciężarnej i maleństwa jest gabinet Piotr Jackowski Gabinet ginekologiczny.

Warto wybrać lekarza ginekologa, który odbierze poród

Dobrze, żeby wybrany przez ciebie lekarz miał uprawnienia ginekologa-położnika, dzięki temu będziesz miała nie tylko fachową, zaufaną opiekę podczas ciąży, ale również właściwą, pewną pomoc przy porodzie. Warto czasami odwrócić kolejność wizyt konsultacyjnych. W pierwszej kolejności skierować swoje kroki do wybranego przez nas szpitala, a dopiero później dokonać wyboru lekarza prowadzącego spośród pracującego tam personelu.

Rodzić możesz gdzie chcesz – nie obowiązuje już rejonizacja

Jest to o tyle istotne, że przy wyborze lekarza prowadzącego ciążę, nie jesteś skazana na tych, którzy pracują na terenie zamieszkiwanej przez ciebie okolicy. Wybór prywatnego gabinetu ginekologicznego ma kilka podstawowych korzyści nad opieką w przychodniach państwowych.

Główną korzyścią przemawiającą za ginekologiem prywatnym jest zapewnienie terminowości kolejnych wizyt, bez konieczności spędzania wielu godzin w poczekalni, oraz czekania czasem w 6-8 tygodniowych kolejkach. Jest to o tyle kłopotliwe, że aby otrzymać becikowe pierwsza wizyta, badanie ginekologiczne potwierdzające ciążę, powinno odbyć się do 10 tygodnia ciąży.

Jeśli lekarz wykazuje głębokie zainteresowanie naszym stanem zdrowia, umożliwia kontakt telefoniczny w nagłych przypadkach, a w trakcie badania odpowiada wnikliwie na nasze najmniejsze wątpliwości i cieszy się dobrą opinią wśród klientek, nasze poszukiwania można uznać za zakończone.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz