Artykuł sponsorowany

Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Obecnie coraz więcej osób korzysta z usług kancelarii prawnej. Pomoc adwokata często jest nieoceniona. Pomoże w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych i separacji. Warto również wybrać dobrego prawnika, gdy odziedziczyliśmy spadek, chcemy dochodzić należności lub musimy wystąpić do urzędu. Wybierając kancelarię, koniecznie zwróćmy uwagę na kilka kwestii.

Jakie sprawy prowadzi kancelaria adwokacka?

Kowalski Łukasz. Kancelaria Adwokacka. swoje usługi kieruje zarówno do przedsiębiorców, jak i do klientów prywatnych. Prowadzi sprawy karne skarbowe, podatkowe, gospodarcze, administracyjne i cywilne. Kancelaria adwokacka świadczy pomoc prawną w różnych formach: porady prawne, sporządzanie pism i umów, reprezentowanie przed sądami, policją, urzędami i prokuratorami, przygotowanie opinii prawnych na piśmie oraz pomoc w negocjacjach lub w trakcie czynności przed organami administracji publicznej.

Samodzielny wybór

Szukając prawnika, możemy zacząć od wypytania rodziny i znajomych o dobrego specjalistę. Jeżeli nasz przyjaciel lub członek był zadowolony z usług kancelarii, warto zwrócić na nią szczególną uwagę. Warto też pod tym kątem przeglądnąć media społecznościowe.

Jeśli jednak nikt nie udzielił rekomendacji, trzeba poszukać samodzielnie. Szukając prawnika, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Jedną z nich jest na pewno doświadczenie. Zapytajmy prawnika, ile lat pracuje w zawodzie. Im dłuższe ma doświadczenie, tym większa szansa, że współpracuje z dużą liczbą klientów i prowadził już różne sprawy. Weźmy też pod uwagę zakres świadczonych usług. Niektórzy prawnicy oferują zróżnicowane usługi, podczas gdy inni specjalizują się w określonej niszy.

Rodzaj najczęściej prowadzonych spraw

Prawo jest niezwykle szeroką. Praktycznie niemożliwe jest to, żeby prawnik specjalizował się we wszystkich gałęziach prawa. Dlatego szukając specjalisty, zwróćmy uwagę, jakie sprawy najczęściej prowadzi. Jeżeli nigdzie nie możemy takiej informacji, po prostu go zapytajmy, w jakich sprawach czuje się najlepiej. Na tej podstawie podejmijmy dopiero ostateczną decyzję.

Spotkanie informacyjne

Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego adwokata, umówmy się na pierwsze niezobowiązujące spotkanie informacyjne. Powinien budzić nasze zaufanie. Ponadto zwróćmy uwagę na to, czy czujemy się komfortowo w trakcie spotkania.  Jeśli czujemy, że nie dogadujemy się z prawnikiem albo po prostu coś nam się nie podoba, lepiej zrezygnujmy ze współpracy. Dobry adwokat jest otwarty na potrzeby swoich klientów. Cierpliwie słucha i odpowiada na wszystkie pytania. Nie denerwuje się, gdy prosimy go o to, aby coś wyjaśnił. Wtedy nie będziemy czuć się skrępowani. Zaczniemy wierzyć, że załatwimy pozytywnie naszą sprawę. Dlatego już na pierwszym spotkaniu zwróćmy uwagę na sposób komunikacji i zasady współpracy. Prawnik powinien posługiwać się językiem jasnym i zrozumiałym językiem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz