Artykuł sponsorowany

Jak skutecznie docieplić poddasze użytkowe?

Jak skutecznie docieplić poddasze użytkowe?

Ucieczki ciepła przez dach to jeden z głównych powodów zawyżonych rachunków za ogrzewanie. Prawidłowa izolacja strychu to skuteczny sposób na zmniejszenie strat energetycznych i obniżenie wydatków za energię. Pamiętaj, że sposób ocieplenia poddasza jest związany zarówno z wielkością przestrzeni, jak i stanem technicznym pokrycia dachowego, dlatego powierz realizację prac ekspertom od termoizolacji.

Jaki materiał dociepleniowy wybrać?

Nieprawidłowe ułożenie warstw izolacyjnych czy brak ciągłości materiału, mogą prowadzić do zawilgocenia, powstawania pleśni i grzybów, a nawet powolnego niszczenia drewnianej konstrukcji dachu. Na rynku budowlanym dostępnych jest wiele materiałów izolacyjnych, które charakteryzują się wysokim współczynnikiem termoizolacyjności. Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest wełna mineralna układana pod lub między krokwiami. Ostatnimi czasy popularność zyskała pianka poliuretanowa o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Do ocieplenia poddasza z betonu eksperci z Rob-Masz Service najczęściej stosują membranę zamknięto-komórkową o niskim współczynniku przenikania ciepła. Ten produkt ma dużą gęstość, wyższą niż pianka otwartokomórkowa i jest wytrzymały mechanicznie. Co więcej, pianka o zamkniętych komórkach posiada właściwości wodoodporne dzięki wysokiej odporności na dyfuzję.

Ocieplenie poddasza użytkowego pianą PUR – korzyści

W domach z poddaszem użytkowym izolowane są całe połacie dachowe lub ich części. Prace termoizolacyjne wykonywane są, gdy dom jest w stanie surowym zamkniętym, czyli po montażu okien i dachu. Pianka poliuretanowa jest niezwykle trwała i stabilna. Aplikowana natryskowo zwiększa objętość zaraz po nałożeniu, dzięki czemu sama dopasowuje się do kształtu docieplanych przestrzeni. To doskonały wybór do wszystkich dachów, w których więźba ma złożoną konstrukcję, liczne załamania oraz krzyżujące się elementy. Ułożenie wełny mineralnej w obszarach o nieregularnych kształtach jest trudne, a niekiedy wręcz niemożliwe. Piana PUR to gwarancja, że wszystkie wolne miejsca zostaną dokładnie wypełnione bez ryzyka powstawania mostków termicznych.
W przypadku izolowania wnętrz z wykorzystaniem piany poliuretanowej bardzo ważne jest, aby materiał był nakładany równomiernie i tworzył jednolitą powierzchnię. Jedynie wykwalifikowani specjaliści mogą podjąć się realizacji tego zadania – niewprawne nałożenie jej może doprowadzić do powstania pustych przestrzeni, przez które będzie uciekać ciepło.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz