Artykuł sponsorowany

Gastrolog – kiedy powinieneś zapisać się na wizytę?

Gastrolog – kiedy powinieneś zapisać się na wizytę?

Gastrolog zajmuje się chorobami naszego układu pokarmowego. Powinniśmy się więc do niego zgłosić, kiedy czujemy, że dzieje się coś niedobrego z naszymi jelitami, żołądkiem, wątrobą, trzustką, przełykiem i drogami żółciowymi. Bardzo dobrym specjalistą z dziedziny gastrologii jest Beszter Krzysztof, lek. med. Gastrolog. Warto skorzystać z jego fachowej wiedzy i doświadczenia.

Leczenie chorób układu pokarmowego

Gastrologia zajmuje się chorobami układu pokarmowego. Tego typu schorzenia dotyczą bardzo wielu ludzi. Gastrolog zajmuje się kompleksowym leczeniem tego typu problemów – od postawienia diagnozy, po całkowite wyleczenie. Problemy z działaniem układu pokarmowego związane są ze specyfiką dzisiejszych czasów – życie w biegu, stres, ale też nieprawidłowe nawyki żywieniowe mogą wprowadzić nas w prawdziwe kłopoty. Pomocy powinniśmy wtedy szukać u lekarza specjalisty, do którego mamy pełne zaufanie – takim lekarzem jest Beszter Krzysztof, lek. med. Gastrolog. Pacjenci chwalą tego lekarza za, za dużą wiedzę, zaangażowanie i umiejętność zaproponowania najodpowiedniejszego leczenia.

Kiedy powinniśmy wybrać się na wizytę?

Gastrologa, takiego jak Krzysztof Beszter powinniśmy odwiedzić, kiedy nasz organizm wysyła nam sygnały takie jak bóle żołądka, częste wzdęcia, zgaga i pieczenie w przełyku, bóle wątroby, zaparcia lub biegunki, mdłości, odbijanie, utrata apetytu, problemy z przełykaniem… oczywiście, jeśli takie objawy pojawią się u nas tylko raz, lub gdy występują sporadycznie, nie ma powodu do paniki. Jeśli jednak problem się utrzymuje przez dłuższy czas, a zmiana nawyków żywieniowych nie przynosi efektów, koniecznie zgłośmy się do gastrologa. Pamiętajmy, że układ pokarmowy i jego prawidłowe działanie jest niezbędne do utrzymania naszego organizmu w dobrej kondycji. Niektóre choroby układu pokarmowego mają charakter śmiertelny.

Jak przebiega wizyta?

Podczas pierwszej wizyty lekarz zacznie od przeprowadzenia z nami szczegółowego wywiadu – dlatego powinniśmy obserwować swój organizm i najlepiej zapisywać sobie, kiedy występują konkretne objawy. Poza tym, lekarz przeprowadza badanie powłok brzusznych, jednak to za mało, by postawić precyzyjną diagnozę. Zwykle więc pierwsza wizyta kończy się zleceniem badań – przede wszystkim badania krwi, USG jamy brzusznej, gastroskopii lub kolonoskopii. Dopiero po przeprowadzeniu kompletu badań gastrolog jest w stanie postawić konkretną diagnozę i zaproponować odpowiednie do sytuacji leczenie.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz