Artykuł sponsorowany

Elżbieta Kacalak NZOZ Praktyka lekarza rodzinnego — Skąd uzyskać skierowanie do specjalisty?

Elżbieta Kacalak NZOZ Praktyka lekarza rodzinnego — Skąd uzyskać skierowanie do specjalisty?

W polskiej służbie zdrowia pierwszym krokiem w przypadku odczuwania jakichkolwiek objawów chorobowych, np. z układem krążenia, nerkami, czy też pracą układu pokarmowego jest wizyta u lekarza rodzinnego - tzw. lekarza pierwszego kontaktu, jak np. w Leszczyńcu u dr E. Kacalak. W ten sposób można nie tylko dokonać oceny ogólnego swojego stanu zdrowia, ale również uzyskać pomoc w dalszej diagnostyce. Co można uzyskać od lekarza POZ?

Lekarz rodzinny — diagnozowanie, wypisywanie recept

Lekarz rodzinny to lekarz pierwszego kontaktu, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób, które nie wymagają konsultacji specjalistycznych. w Leszczyńcu przykładem miejsca, gdzie można skorzystać z usług lekarza podstawowej opieki zdrowotnej jest gabinet Elżbieta Kacalak NZOZ Praktyka lekarza rodzinnego. Wiedza na temat chorób wewnętrznych, pediatrii, dermatologii, neurologii, okulistyki, ginekologii czy psychiatrii pozwala mu na dokonanie wstępnej diagnozy i zlecenia dodatkowych badań, czy też konsultacji specjalistycznych, w tym również konieczności przeprowadzenia hospitalizacji.

Wypisywanie skierowań do lekarzy specjalistów

Do zadań lekarza rodzinnego jest wypisanie skierowania na badania specjalistyczne celem rozszerzenia diagnostyki, ustalenia dalszego postępowania. Do badań, które wymagają skierowań lekarskich, zaliczyć można: badania laboratoryjne krwi, badanie kału, badanie moczu, RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej. Po przeprowadzeniu badań i dalszym braku możliwości postawienia diagnozy lekarz pierwszego kontaktu wypisuje skierowanie do specjalisty. Chcąc otrzymać skierowanie do poradni specjalistycznej, należy zgłosić się do lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty, przy czym warto pamiętać, że mimo odczuwanych symptomów chorobowych to lekarz ostatecznie podejmuje decyzję o wydaniu skierowania do specjalisty, czy też nie. Skierowanie może być dwojakiego rodzaju. Może to być skierowanie do poradni specjalistycznej z prośbą o poradę konsultacyjną lub o objęcie leczeniem stałym.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz