Artykuł sponsorowany

Czym cechuje się beton architektoniczny?

Czym cechuje się beton architektoniczny?

Beton architektoniczny to szeroko stosowana w budownictwie i aranżacji wnętrz mieszanka kruszywa, spoiwa i wody, łączonych w różnych proporcjach. W zależności od ilości poszczególnych składników można uzyskać różne rodzaje betonu. To sprawia, że obecnie jest bardzo modnym materiałem, nadającym wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Wyjaśniamy, jakie są najważniejsze cechy betonu architektonicznego.

Estetyka oraz charakterystyczny wygląd

Łączenie składników betonu architektonicznego w różnych proporcjach sprawia, że jego ostateczny wygląd jest niepowtarzalny. Ich modyfikacje oraz zmienność pozwalają uzyskać różne odcienie tego materiału, takie jak biele, czernie, zielenie, grafity, czerwienie. Ponadto uzyskany beton wyróżnia się widoczną strukturą, która z jednej strony może nadawać surowości, ale z drugiej jest doskonałym elementem modernistycznym.

Tak szeroka gama kolorystyczna determinuje powszechne wykorzystanie betonu architektonicznego zarówno w aranżacjach wnętrz prywatnych, jak i budynków przestrzeni publicznej. Oprócz tego, że jest to materiał konstrukcyjny, występuje również w postaci ozdobnych płyt ściennych i podłoża w kuchniach i łazienkach. Dzięki impregnacji beton architektoniczny sprawdza się w pomieszczeniach, które charakteryzują się większą wilgotnością powietrza.

Możliwość obróbki

Powstałe z betonu architektonicznego elementy mogą zostać poddawane dowolnym obróbkom w zakresie koloru, faktury lub kształtu. W kontekście faktury płytom betonowym nadaje się strukturę gładką lub z widocznymi pęcherzykami powietrza. Bardzo popularną modyfikacją powierzchniową jest także uzyskiwanie efektu lustra, czyli śliskiej i połyskującej warstwy wierzchniej betonu. Wszystkie obróbki wykonywane są ręcznie, dlatego efekt końcowy jest znacznie bardziej naturalny i estetyczny niż w przypadku zmian mechanicznych.

O betonie architektonicznym wypowiada się pracownik betoniarni Ceramot: Wysokiej jakości beton architektoniczny jest produkowany przez betoniarnie, które mają wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Wykorzystywane technologie, a także profesjonalny sprzęt sprawiają, że beton jest z powodzeniem stosowany w różnych rozwiązaniach konstrukcyjnych i aranżacyjnych.

Trwałość i idealny motyw przewodni wnętrz

Beton architektoniczny zdecydowanie poszerza możliwości aranżacyjne. W zależności od uzyskanej barwy może stanowić główny element projektu wnętrza lub jedynie go uzupełniać. Ponadto za walorami użytkowymi betonu architektonicznego przemawia wieloletnia trwałość, dlatego nie będą konieczne częste remonty i poprawki.

Beton architektoniczny może być wykorzystany w większości wnętrz. Świetnie dopasuje się do wnętrz o stylu industrialnym, a także pełnych żywych kolorów. Beton będzie również idealnie komponował się z metalem, drewnem lub cegłą – zarówno na dużych, jak i niewielkich metrażach. Właściciele nowoczesnych, minimalistycznych mieszkań, a także loftów nie będą z pewnością zawiedzeni jego wyborem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz