Artykuł sponsorowany

Charakterystyka uniwersalnych rusztowań modułowych

Charakterystyka uniwersalnych rusztowań modułowych

Prace prowadzone przy zewnętrznej stronie i wysokich budynków wymagają zastosowania specjalistycznych rozwiązań. Jednym z nich są rusztowania modułowe, które zapewniają dostęp nawet do skomplikowanych konstrukcji. Ich budowa opiera się na systemie klinowo-ryglowym, który pozwala na montaż rusztowania przy nietypowym budownictwie. Czym charakteryzują się konstrukcje modułowe? O tym w poniższym artykule.

Cechy charakterystyczne rusztowań modułowych

Rusztowania modułowe powinny charakteryzować się przede wszystkim stabilną konstrukcją. Ponieważ stosuje się je przy wysokich budynkach, powinny zapewniać jak najwyższy poziom bezpieczeństwa pracownikom. Rusztowania tego typu to połączenie pionowych i poziomych elementów zapewniających komfort pracy na wysokościach. Konstrukcja modułowa charakteryzuje się przede wszystkim:

  • całkowitym bezpieczeństwem,
  • stabilnością,
  • trwałością,
  • uniwersalnością.

W skład systemu wchodzą stojaki, podstawa, zamki klinowe i poszycie z włazem. Główną konstrukcję należy zamontować i odpowiednio wypoziomować. Kolejnym etapem jest połączenie stojaków o wybranej długości. Nakłada się je na element podstawowy. Zabezpieczenie stanowi w tym przypadku zamek klinowy, który po odpowiednim połączeniu podtrzymuje stabilność konstrukcji. Większość rusztowań modułowych składa się także z poszycia z włazem oraz drabiny, które ułatwiają przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami. Niektóre z nich wyposażone są także w koła, które umożliwiają łatwy i szybki transport.

Gdzie stosuje się rusztowania modułowe?

Rusztowania modułowe wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie dostęp ze zwykłych konstrukcji jest utrudniony lub niemożliwy. Stosuje się je przede wszystkim w przemyśle:

  • stoczniowym,
  • paliwowym,
  • energetycznym,
  • budowlanym.

Rusztowania te są szczególnie pomocne w budowie mostów i wiaduktów. Idealnie sprawdzają się także podczas remontów budowli sakralnych i obiektów zabytkowych, które często charakteryzują się nietypową konstrukcją. Punkty węzłowe w przypadku rusztowań modułowych rozmieszczone są w regularnych odstępach, czyli modułach. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne wykonywanie pracy na wysokościach przy budynkach niestandardowych.

Rusztowanie modułowe oferowane przez firmę Altrad można połączyć z ramowym i rozbudować w dowolnym kierunku. Działanie takie jest szczególnie pomocne podczas wprowadzania jakichkolwiek zmian w pracach budowlanych i remontowych. Konstrukcje te można z powodzeniem stosować przy okrągłych obiektach, systemie rurociągów, wieżach i skomplikowanych instalacjach. Dzięki nim możliwe jest dokładne i szybkie wykonanie prac.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz