Artykuł sponsorowany

Kiedy konieczne jest chirurgiczne leczenie zębów?

Kiedy konieczne jest chirurgiczne leczenie zębów?

Problematyczne, zaawansowane choroby zębów nierzadko wymagają przeprowadzenia zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Specjalista z renomowanego gabinetu dentystycznego będzie w stanie wykonać m.in. ekstrakcję zęba, która pozwoli na wdrożenie leczenia implantologicznego. Kiedy jeszcze konieczne jest chirurgiczne leczenie zębów oraz jakie dokładnie zabiegi wchodzą w jego zakres?

Usunięcie zęba

Jednym z podstawowych stomatologicznych zabiegów chirurgicznych jest ekstrakcja zęba. Jego usunięcie musi być jednak poprzedzone profesjonalną i dokładną diagnostyką, która pozwoli ocenić stan zmian chorobowych. Najczęściej przyczyną ekstrakcji są zaawansowane choroby tkanek twardych zębów. W momencie, gdy nie jest możliwe ich wyeliminowanie poprzez zastosowanie leczenia protetycznego czy zachowawczego, stomatolog będzie musiał przystąpić do ekstrakcji zęba.

Usunięcie wykonuje się również wtedy, gdy pacjent cierpi na zaawansowane rozchwianie zębów, utratę podparcia kostnego czy nawracające stany zapalne przyzębia. Warto wybrać gabinet, który zrealizuje tego typu zabiegi w sposób bezpieczny i profesjonalny. Chirurgią stomatologiczną zajmuje się gabinet Dentyści Oława, który od wielu lat świadczy usługi w tym zakresie i dba o bezbolesne przeprowadzenie również ekstrakcji zębów zatrzymanych. Nie są to jednak jedyne zabiegi realizowane w ramach chirurgicznego leczenia zębów. Jakie jeszcze rozwiązania proponują dentyści i kiedy się je stosuje?

Problematyczny wierzchołek korzenia zęba

Pacjenci zgłaszają się do stomatologa również w momencie pojawienia się skomplikowanych zmian zapalnych powstałych przy wierzchołku korzenia zęba, a także torbieli czy ciał obcych znajdujących się w tej części uzębienia. W takich wypadkach nie jest możliwe przeprowadzenie leczenia kanałowego, dlatego niezbędny jest zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej. Specjalista z tej dziedziny wykona resekcję wierzchołka korzenia zęba, czyli profesjonalne odcięcie wspomnianego wierzchołka wraz ze zmianami kości otaczającymi korzeń.

Takie działanie przeprowadzone przez chirurga stomatologicznego pozwoli skutecznie wyeliminować problem. Leczenie chirurgiczne zębów jest także przeprowadzane w formie hemisekcji. To częściowe usunięcie zęba, dzięki któremu fragmenty zmienione chorobowo są oddzielane od zdrowej części. Pozwala to na uratowanie zęba i zastosowanie dalszego leczenia, które najczęściej polega na odbudowie protetycznej. Chirurg stomatologiczny wykonuje zatem wiele zabiegów, które pozwalają przywrócić doskonały stan uzębienia. W przypadku kwalifikacji do takiego leczenia, warto wybrać gabinet, w którym pracuje doświadczony w tym zakresie specjalista.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz