Artykuł sponsorowany

Złomtrans Piotr Gabryś — Czego nie można oddawać jako złom?

Złomtrans Piotr Gabryś — Czego nie można oddawać jako złom?

Skup złomu to szczególny rodzaj działalności gospodarczej, który pomaga w dużej mierze utrzymać środowisko naturalne w  czystości, poprzez recykling materiałów metalowych nadających się do ponownego wykorzystania. W jednym z takich miejsc w Bobrownikach na terenie województwa lubelskiego — firmie Złomtrans dowiedzieliśmy się co można, a czego nie przyjmą punkty skupujące i sprzedające surowce wtórne?

Co warto oddać do skupu?

Recykling surowców wtórnych pozwala nie tylko chronić środowisko naturalne, ale także odzyskać część pieniędzy za przedmioty, części maszyn czy całe urządzenia, których już nie da się, lub nie można dalej używać czy to w firmie, czy w gospodarstwie domowym. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Złomtrans Piotr Gabryś:

Najczęściej oddawanymi materiałami na tzw. szroty jest złom stalowy. Zalicza się do niego narzędzia, przedmioty ze stali nierdzewnej, elementy konstrukcji stalowych, rury, pręty zbrojeniowe, blachy stalowe, nadwozia, ale też odpady poprodukcyjne, metalowe odpady komunalne, maszyny rolnicze, nawet te zniszczone i mocno skorodowane.

Czego nie można oddawać do skupu?

Jak podkreśla nasz rozmówca, istnieje jednak pewna gama wyrobów metalowych, których prawnie skupy przyjąć nie mogą. Zalicza się do nich monety (również stare, które wyszły z obiegu), fragmenty torów (na ich recykling potrzebne jest posiadanie specjalnej dokumentacji potwierdzającej własność). Dodatkowo, jak informuje nas specjalista z firmy Złomtrans, która od 1992 roku zajmuje się skupem surowców wtórnych nie wszędzie można oddać całe pojazdy. Można je oddać jedynie do punktów posiadających uprawnienia pozwalające na ich wyrejestrowanie.

Poza stalą we wspomnianej firmie zajmującej się przetwórstwem złomu można oddać przedmioty wykonane z metali niezależnych jak mosiądz, brąz, cynk, ołów oraz złom żeliwny i akumulatorowy. Co istotne z punktu widzenia logistyki przedsiębiorstwo posiada własną flotą pojazdów samozaładowczych typu hds, które pozwalają na odbiór złomu wraz z jego załadunkiem bezpośrednio od klienta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz