Artykuł sponsorowany

Wady i zalety ubezpieczeń grupowych

Wady i zalety ubezpieczeń grupowych

Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego oferuje prawie każdy pracodawca. Dla jednych pracowników jest to bardzo wygodnie rozwiązane, dla innych zaś – niezbyt atrakcyjna propozycja. Nic dziwnego, ubezpieczenia grupowe mają praktycznie tyle samo zalet, co wad. W niniejszym artykule postaramy się omówić je wszystkie.

Czym jest ubezpieczenie grupowe?

Ubezpieczenie grupowe, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone jest dla grup np. pracowników różnych firm, uczniów czy studentów. Tego typu polisa w wersji podstawowej gwarantuje wypłatę środków na wypadek śmierci ubezpieczonego. Dostępne są również ubezpieczenia grupowe, które zapewniają wypłatę odszkodowania za uszkodzenia ciała (np. złamanie ręki, poparzenie) czy długi pobyt w szpitalu. Polisy rozszerzone cieszą się dużo większym zainteresowaniem klientów ze względu na to, że są lepiej dopasowane do ich potrzeb. Na zakup ubezpieczenia grupowego może pozwolić sobie każdy pracownik, który aktualnie nie przebywa na zwolnieniu lekarskim ani nie pobiera świadczenia rehabilitacyjnego.

Zalety ubezpieczeń grupowych

Jak informuje pracownica z firmy Chynasińska-Ubezpieczenia z Głogowa – największą zaletą ubezpieczeń grupowych jest niewysoka składka. Zwykle opłata za polisę nie wynosi więcej niż 30-50 zł miesięcznie. Do tego składka potrącana jest z pensji pracownika, co gwarantuje wygodną i terminową obsługę płatności. Ponadto procedura przystąpienia do ubezpieczenia jest maksymalnie uproszczona i nie wymaga okazania zaświadczenia lekarskiego. Osoby, które mają jakieś problemy zdrowotne, nie muszą martwić się, że ich wniosek zostanie odrzucony. Na koniec warto dodać, że ubezpieczenie grupowe cechują się szerokim zakresem ochrony, co jest korzystne dla klientów.

Wady ubezpieczeń grupowych

Polisa grupowa nie jest elastyczna, co oznacza, że trudno dopasować ją do swoich indywidualnych potrzeb. Bywa, że pracownik decyduje się na opłacanie polisy ze świadomością, że nigdy z niej nie skorzysta. Co więcej, kwota ubezpieczenia jest dużo niższa niż przy zakupie indywidualnego ubezpieczenia na życie. Chcąc zapewnić swojej rodzinie pełną i skuteczną ochronę, lepiej od razu postawić na to drugie. Niektórym klientom w ubezpieczeniach grupowych przeszkadza też długi okres karencji. Czasami wynosi on nawet kilka miesięcy, co oznacza, że jeśli w tym czasie coś nam się stanie, nie będziemy mogli liczyć na wypłatę odszkodowania, mimo opłacanych składek.

Reasumując, grupowe ubezpieczenie na życie to dobre rozwiązanie dla osób, które nie założyły jeszcze rodziny. Taka polisa może być też uzupełnieniem indywidualnego ubezpieczenia na życie. Przed podpisaniem umowy warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz