Artykuł sponsorowany

Usługi prawne dla przedsiębiorców realizowane przez Kancelarię Adwokacką Bartosza Papucewicza

Usługi prawne dla przedsiębiorców realizowane przez Kancelarię Adwokacką Bartosza Papucewicza

Prawo gospodarcze i prawo pracy to bardzo rozległe dziedziny. Dodatkowo często zmieniające się przepisy sprawiają, że osoby prowadzące działalność gospodarczą często decydują się na korzystanie z obsługi prawnej, oferowanej przez specjalistów takich jak Kancelaria Adwokacka Bartosza Papucewicza. Dowiedz się, dla kogo dedykowane są tego typu usługi oraz co wchodzi w ich skład.

Czy każdy adwokat świadczy usługi obsługi prawnej dla firm?

Prawnicy, którzy oferują swoim klientom pomoc prawną dla przedsiębiorców, muszą być wyspecjalizowani w prawie gospodarczych, administracyjnym, prawie pracy, prawie ubezpieczeniowym, prawie bankowych, a także upadłościowych. Z powodu braku czasu, którego wymaga konieczność bieżącego śledzenia obowiązujących przepisów i nie wszystkie kancelarie podejmują się obsługi podmiotów gospodarczych.

Świadczenie usług prawnych dla firm nie wyklucza oczywiście podejmowania się spraw związanych z prawem karnym, cywilnym, czy rodzinnym itd. Przykładem tego jest Kancelaria Adwokacka Bartosza Papucewicza, która zapewnia pomoc w zakresie wszystkich wyżej wspomnianych dziedzin prawa.

Dla kogo dedykowana jest ta usługa?

Taka pomoc może być oferowana zarówno osobom, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, jak i dużym spółkom kapitałowym. Najczęściej jednak mniejsze firm korzystają ze wsparcie okazjonalne i tylko w przypadku pojedynczych spraw. Z kolei duże przedsiębiorstwa decydują się na korzystanie ze stałej pomocy prawnej, nawiązując długofalową współpracę z konkretną kancelarią. Zyskują dzięki temu pewność, że podejmowane przez nich działania są zgodne z literą prawa, a jednocześnie korzystne dla przedsiębiorstwa.

Dzięki temu możliwa jest pomoc nie tylko w momencie zaistnienia problemu prawnego, ale przede wszystkim zabezpieczenie kluczowych transakcji, umów i praw przedsiębiorcy, również w relacjach przedsiębiorstwa względem kontrahentów, pracowników oraz administracji publicznej.

Co wchodzi w zakres doraźnej i stałej pomocy prawnej?

Doraźna pomoc prawna dla firm dotyczy przede wszystkim rejestrowania wpisów podmiotów do KRS, przygotowywania aktów wewnętrznych spółek, tworzenia spółek handlowych, przygotowania umów raz wsparcia w zakresie spraw dotyczących różnych jednostek administracyjnych.

Natomiast na stałą obsługę składają się udzielanie bieżących porad prawnych, obsługa spraw prawa pracy i prawa ubezpieczeniowego, przygotowywanie czy opiniowanie umów z kontrahentami oraz pomoc w trakcie negocjacji z nimi. Może też dotyczyć przygotowywania aktów prawnych, czy też prowadzenie spraw w ramach działań sądowych oraz przedsądowych lub zastępstwa procesowego, na przykład w przypadku oskarżenia o mobbing. Dotyczy ona też świadczenia pomocy w kwestii prowadzenia spraw związanych z umowami licencyjnymi czy ściągania należności od kontrahentów oraz rozporządzania własnością intelektualną firmy. Adwokaci reprezentujący firmy tacy jak mecenas Bartosz Papucewicz, są również gotowi na reprezentowanie klienta przed organami państwa oraz urzędami (ZUS-em, Urzędem Skarbowym i innymi instytucjami).

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz