Artykuł sponsorowany

Tractel Polska Sp. z o.o.: Prace w przestrzeniach ograniczonych - o czym warto pamiętać?

Tractel Polska Sp. z o.o.: Prace w przestrzeniach ograniczonych - o czym warto pamiętać?

Przestrzenie ograniczone to wyzwanie dla wielu ekip konserwacyjnych, którym przychodzi wykonywać swoje obowiązki. Jednymi z nich są instalacje wodno-kanalizacyjne, które wymagają m.in. regularnych przeglądów oraz prac naprawczych. Praca w przestrzeniach ograniczonych wymaga bowiem stosowania niezawodnego, wysokiej jakości, sprzętu, takiego jak ten od firmy Tractel Polska Sp. z o.o., który usprawnia wykonywanie zadań i jednocześnie gwarantuje bezpieczeństwo ekip działających w trudnych warunkach.

Reguły pracy

Przypomnijmy, że reguły pracy w kanałach ściekowych określa Rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 1993 roku, które zobowiązuje pracodawców do stosowania specjalistycznego sprzętu podczas prac w tego typu otoczeniu. Nieprzewidziane sytuacje, takie jak nagły wzrost poziomu ścieków czy też przekroczenie dopuszczalnych stężeń szkodliwych substancji, skłaniają wykonawców do stosowania elastycznych rozwiązań. Mowa o produktach intuicyjnych w obsłudze, łatwych w montażu i demontażu, lekkich i kompaktowych, które bez problemu można przemieszczać pomiędzy różnymi miejscami pracy.

Wybierając spośród szerokiej oferty produktów dostępnych na rynku, warto zwrócić uwagę na wymiary urządzenia. Kluczowym elementem podczas wykonywania prac w miejscach o ograniczonej przestrzeni jest słupek kotwiczący. Mobilny słupek Tracrod, ze względu na swoje niewielkie rozmiary i wagę wynoszącą jedynie 5,5 kg, cechuje się wyjątkową łatwością transportu i montażu. Co istotne, może służyć jako doskonały punkt kotwiczenia dla dwóch użytkowników o wadze do 150 kg każdy.

Można go  zakotwić i usunąć w ciągu kilku sekund, jak również z pomocą jednego egzemplarza uzyskać dostęp do wielu, różnych miejsc, w których wcześniej zainstalowaliśmy uchwyty.

Sprawna ewakuacja w razie wypadku

Niezbędnym elementem wyposażenia ekip pracujących w przestrzeniach ograniczonych i zamkniętych są urządzenia umożliwiające szybką ewakuację w razie nieszczęśliwego zdarzenia. Urządzenia ratownicze muszą zapewniać bezpieczeństwo oraz szybką ewakuację. W końcu to czas reakcji ekipy czuwającej nad bezpieczeństwem reszty załogi pracującej pod ziemią ma niejednokrotnie decydujący wpływ na powodzenie całej akcji.

Trójnóg ratowniczy jest odpowiedzią na te potrzeby. Model Tracpode to wyjątkowy statyw na rynku, który umożliwia korzystanie z niego przez dwie osoby, każdej o wadze do 150 kg. Można go stosować zarówno z ręcznym, jak i napędzanym systemem podnoszenia. Jego uniwersalność potwierdza możliwość wykorzystania go również jako punktu kotwiczenia do podnoszenia ładunków o masie do 500 kg. Firma Tractel zwraca dużą uwagę na komfort użytkowania swoich produktów, dlatego statyw Tracpode cechuje się wyjątkowym komfortem podczas użytkowania. Niewielkie wymiary urządzenia pozwalają na łatwy transport w mniejszych pojazdach oraz szybki montaż i demontaż.

Niezależnie od rodzaju wykonywanych zadań oraz specyfiki otoczenia, w którym przyjdzie Ci pracować, nasi doradcy służą niezbędną radą w kwestii doboru rozwiązania do Twoich potrzeb, traktując priorytetowo  komfort i bezpieczeństwo pracowników.

Poznaj pełną gamę rozwiązań do przestrzeni ograniczonych od Tractel!

Opracowanie:
Warszawa, Bysławska 82
tel. 22 616 42 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać