Artykuł sponsorowany

Terapia dla par w gabinecie Anny Kiedel

Terapia dla par w gabinecie Anny Kiedel

W Twoim związku od dłuższego czasu są trudne chwile? Ciągle się kłócicie, a różne sposoby porozumiewania się nie przynoszą efektów? Zamiast wnioskować o rozwód, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie ostatecznej, skutecznej próby walki o związek, jaką jest terapia dla par. Z takiej możliwości skorzystasz w Gabinecie Psychologicznym Anny Kiedel. Jak wygląda taka terapia?

Czy terapia dla par naprawdę ma sens?

W każdym związku przychodzi taki moment, kiedy obie ze stron oddalają się od siebie i mają problemy z okazywaniem uczuć. Do tego dochodzą częste kłótnie, nawet o drobne sprawy i problemy z rozwiązywaniem konfliktów. W takich sytuacjach jedynym rozsądnym wyjściem wydaje się rozwód, jednak wcale tak nie jest! To wszystko spowodowane jest natłokiem myśli, stresu i emocji. Jeżeli tylko zauważysz, że Ty lub Twój partner jesteście do siebie wrogo nastawieni, rozdrażnienie i poirytowanie jest na porządku dziennym to znak, aby zapisać się na psychoterapię dla par. Z takiej terapii skorzystasz w gabinecie Anny Kiedel, która jest psychologiem klinicznym i psychoterapeutą, o czym świadczy certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoterapeutycznego. Terapia dla małżeństw musi przebiegać za zgodą obu stron, gdyż tylko wtedy zakończy się powodzeniem.

Małżonkowie, którzy są otwarci i potrafią mówić wprost, co leży im na sercu, zdecydowanie szybciej i łatwiej rozwiązuje problematyczne kwestie. Jednak problemem są pary, gdzie brakuje odwagi, by przyznać się do błędów i rozwiązać konflikt. Będzie to możliwe z pomocą wykwalifikowanego psychoterapeuty, który na początku przeprowadzi rozmowę z partnerami, omówi kłopotliwe kwestie, udzieli porad dotyczących zachowania każdej ze stron i zaplanuje terapię.

Udział w terapii pozwala nie tylko zażegnać kryzys, na nowo odbudować związek, ale także:

  • poznać swoje oczekiwania wobec drugiej osoby,
  • znacznie poprawia i ułatwia komunikację,
  • pozwala na wyeliminowanie popełnianych przez obie strony błędów i szukanie kompromisów.

Dlaczego wiele par odwleka pójście na terapię?

Są pary, które nie mogąc poradzić sobie z trudną sytuacją, od razu korzystają z pomocy psychoterapeuty. Jednak takich osób jest niewiele, znacznie większa część odwleka w czasie zapisanie się na terapię u psychologa, a powodów jest kilka. Pierwszy z nich to wstyd przed wyznawaniem problemów obcej osobie, jaką jest psycholog. Tutaj jednak należy pamiętać, że psycholog zobowiązany jest do zachowania tajemnicy i bezstronności podczas wykonywania swojej pracy.

Kolejnym problemem, który bardzo często blokuje pary przed pójściem na terapię, jest przekonanie, że nie potrzebna jest specjalistyczna pomoc, a kryzys zostanie pokonany samodzielnie. Taka postawa prowadzi do zaostrzenia konfliktu, a także może doprowadzić do sytuacji, kiedy małżonkowie nie będą mogli na siebie patrzeć.

Nie wystarczy pierwsza wizyta na odbudowanie relacji i przywrócenie równowagi w związku. Do tego potrzebnych jest co najmniej kilka spotkań i praca w domu obu stron.

Co powinno skłonić do wizyty u specjalisty?

Po pomoc do psychoterapeuty należy zgłosić się nie tylko wtedy, gdy sytuacja jest już kryzysowa i problemy trwają kilka miesięcy. Do spotkania u psychologa powinny skłonić Cię:

  • problemy z wyznawaniem drugiej osobie swoich problemów,
  • brak chęci do wspólnie spędzanego czasu,
  • pojawienie się trzeciej osoby w związku (poznanie kogoś przez jedną ze stron),
  • poczucie osamotnienia, niespełnienia w związku.

Psycholog Anna Kiedel na pierwszym miejscu stawia pacjenta i jego problemy. Doskonale wie, że każda para ma inne problemy i wymaga indywidualnego traktowania. Stara się zrozumieć trudną sytuację, w jakiej znalazły się pary i dobrać najlepszą metodę leczenia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz