Artykuł sponsorowany

Specjalista z EWIP Centrum Zamocowań wyjaśnia, jak wybrać najlepsze kotwy do drewna

Specjalista z EWIP Centrum Zamocowań wyjaśnia, jak wybrać najlepsze kotwy do drewna

Szeroki wybór kotew, odznaczających się unikalnymi właściwościami wytrzymałościowymi, umożliwia sprawny wybór produktów zapewniających mechaniczną stabilizację konstrukcji wymagającej betonowania lub wkręcenia. Sprawdź, co na temat kotwienia mówi pracownik firmy EWIP Centrum Zamocowań. Które rozwiązania są najbardziej uniwersalne i pozwalają na sprawne mocowanie elementów budowlanych?

Kotwy – jak wybrać odpowiednie mocowanie?

Przed zakupem kotew warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry definiujące solidność i trwałość produktu. Pierwszym z nich jest materiał podłoża. W zależności od tego, czy potrzebujesz mocowań do betonu, drewna czy cegły, znacznie zawęzisz obszar poszukiwań. Kolejną kwestią są przenoszone obciążenia. Jak wskazuje pracownik firmy EWIP Centrum Zamocowań, kotwy muszą być gotowe do przyjęcia ciężaru zaraz po montażu. Równie istotne jest zdefiniowanie warunków instalacji m.in. temperatury otoczenia oraz ilości opadów. Co więcej, należy uwzględnić standardy bezpieczeństwa – kotwienie nie może zagrażać zdrowiu osób przebywających nieopodal konstrukcji.

Kotwy od EWIP Centrum Zamocowań – wybierz sprawdzone produkty

Konstrukcja postawiona na kotwach wyprodukowanych z grubszej blachy jest znacznie bardziej stabilna i eliminuje ryzyko odkształceń spowodowanych przez drewniane słupy. W ofercie firmy EWIP Centrum Zamocowań znajdziesz mocowania ze stabilnymi wspornikami, które nie ulegną deformacji po wbiciu w ziemię.

Wszystkie nasze kotwy zostały wyprodukowane z atestowanej blachy czarnej, która odznacza się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i jest niezwykle wytrzymała. Dostarczamy naszym klientom trwałych rozwiązań, dlatego nasza oferta obejmuje wyłącznie wsporniki ocynkowane ogniowo

– mówi pracownik przedsiębiorstwa. Aby uzyskać najlepsze efekty, producent wykorzystuje spawanie liniowe, które zwiększa wytrzymałość mocowań i eliminuje ryzyko pęknięcia spawów wskutek działania silnych i porywistych wiatrów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz