Artykuł sponsorowany

Skrytki depozytowe – czym właściwie są? Czy warto z nich korzystać?

Skrytki depozytowe – czym właściwie są? Czy warto z nich korzystać?

Każdy z nas ma lub zamierza kupić kosztowności, które można zostawić w domu, ale jest to dość ryzykowne. W końcu możemy być pewni, że ktoś może odkryć ukryte w naszym mieszkaniu cenne przedmioty i zdecyduje się je ukraść, gdy nas nie będzie. Takie sytuacje nie zdarzają się jedynie na filmach - złodzieje też żyją po naszej stronie. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży kosztowności, możesz skupić się na lepszej ochronie przed kradzieżą. Warto jednak zaznaczyć, że nawet najlepsza ochrona przed złodziejami nie jest w 100% skuteczna. Więc gdzie ukrywamy wartościowe dla nas rzeczy? Jedną z ciekawszych opcji wydaje się być wynajęcie skrytki depozytowej.

Czym jest skrytka depozytowa?

Skrytka depozytowa to potocznie mówiąc - szuflada w sejfie. Aby ją wynająć, wystarczy mieć pełną zdolność do czynności prawnych, którą nabyliśmy w dniu dorosłości. Po wypożyczeniu i opłaceniu możemy wejść do wnętrza. Zwykle do otwarcia pudełka używa się klucza lub nowszej karty magnetycznej. Ważne jest to, że nikt oprócz nas nie zna zawartości naszego sejfu. Pamiętaj jednak, że nie jest to wymówka, aby trzymać w skarbcu zabronione przedmioty (takie jak broń, materiały wybuchowe czy narkotyki). W szczególnych okolicznościach, jeśli podejrzewa się, że w skarbcu znajdują się nielegalne substancje, odpowiednie służby mogą z niej skorzystać. Na żądanie CBA, służb celnych, policji lub prokuratury - mogą ją otworzyć i skontrolować nasze ukryte przedmioty.

Jakie są zalety skrytki depozytowej?

Główną zaletą tego typu szafek jest bezpieczeństwo. Mają dużą wytrzymałość i mogą odpowiednio zabezpieczyć przechowywane w nich kosztowności. Korzystając z takich usług, firmy, takie jak 24Sejf,  gwarantują dyskrecję i anonimowość. Sposób montażu skrytki czy zastosowane zamki różnią się od siebie. Dlatego ominięcie ich jest prawie niemożliwe. W zależności od wybranej wersji, naszą kryjówkę można postawić przy ścianie lub podłożu. To samo dotyczy otwierania. Do wyboru mamy szafki spośród sejfów otwieranych dwoma kluczami (właściciel i pracownik) oraz sejf samoobsługowy. Tego typu szuflady wykonane są z wysokiej jakości blachy, a ich wytrzymałość sprawdzana jest podczas procesu produkcji. Ze względów bezpieczeństwa zgubienie klucza może mieć nieprzyjemne konsekwencje. System bezpieczeństwa jest tak potężny, że będziesz potrzebował ślusarza, aby otworzyć sejf i wyłamać zamek. Właściciel zgubionego klucza zapłaci za tę operację.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz