Artykuł sponsorowany

Przygotowanie świadectwa pracy – jak pomóc mogą tu specjaliści z Biura Usług Finansowych Progress?

 Przygotowanie świadectwa pracy – jak pomóc mogą tu specjaliści z Biura Usług Finansowych Progress?

Przedsiębiorca zatrudniający pracowników zobowiązany jest do dopełnienia szeregu formalności związanych z tym faktem, przy czym cześć z tych formalności musi zostać zrealizowana nawet po zakończeniu zatrudniania pracownika. Do obowiązków takich zaliczyć należy przygotowanie świadectwa pracy w czym pomóc mogą specjaliści z Biura Usług Finansowych Progress.

Świadectwo pracy w rękach specjalistów z Biura Usług Finansowych Progress

Świadectwo pracy to najprościej rzecz ujmując, dokument, który pracodawca ma obowiązek wystawić swojemu pracownikowi w związku z wygaśnięciem lub rozwiązaniem umowy o pracę. Oczywiście sporządzenie świadectwa pracy pracownika przedsiębiorca może powierzyć własnemu działowi kadr lub, podobnie jak prowadzenie wszystkich spraw kadrowo-księgowych, zlecić zewnętrznym podmiotom, takim jak Progress Biuro Usług Finansowych Tomasz Pandel. Warto przy tym pamiętać, że jak mówi ekspert zatrudniony w biurze usług finansowych Progress –

Wystawienie świadectwa pracy dotyczy każdego rodzaju umowy o pracę (na czas nieokreślony, określony i na okres próbny), przy czym pracodawca nie może uzależniać wystawienia świadectwa pracy od wywiązania się z obowiązków przez pracownika. Nie należy jednak zapominać, że wystawienie świadectwa nie będzie obowiązkiem pracodawcy w przypadku, gdy współpraca z pracownikiem będzie kontynuowana lub gdy maksymalnie w ciągu 7 dni zostanie podpisana z pracownikiem kolejna umowa o pracę.

Świadectwa pracy wystawiane przez Biuro Usług Finansowych Progress, zawierają wszystkie niezbędne, wymagane przepisami, informacje dotyczące stosunku pracy. Obejmują one przede wszystkim:

  • okres i rodzaj wykonywanej pracy, a także informacje o zajmowanym stanowisku i wymiarze czasu pracy,

  • sposób ustania stosunku pracy,

  • zakres wykorzystanego w danym roku kalendarzowym urlopu wypoczynkowego, na żądanie lub bezpłatnego

  • informacje o wykorzystaniu urlopu rodzicielskiego i wychowawczego,

  • dane o okresach nieskładkowych, branych pod uwagę przy ustalaniu prawa do emerytury lub renty,

Dodatkowo na prośbę pracownika w świadectwie pracy wystawionym przez Biuro Usług Finansowych Progress, może znaleźć się także informacja o wysokości i składnikach wynagrodzenia, a także o uzyskanych kwalifikacjach. Znowelizowany art. 97 § 1 Kodeksu pracy zakłada, że pracodawca jest obowiązany wydać pracownikowi świadectwo pracy w dniu, w którym następuje ustanie stosunku pracy, przy czym z przyczyn obiektywnych możliwe jest także wydanie świadectwa pracy w terminie późniejszym (do 7 dni od ustania stosunku pracy).

Po co pracownikowi świadectwo pracy?

Świadectwo pracy to dokument, który zawiera wiele ważnych informacji, które są niezwykle istotne zarówno z punktu widzenia samego pracownika, jaki i instytucji państwowych, takich jak ZUS oraz dla przyszłego pracodawcy (np. informacje o sposobie zakończenia umowy). Wynika to z faktu, że rzetelne przygotowanie świadectwa pracy, zrealizowane przez specjalistów z Biura Usług Finansowych Progress, pozwala przede wszystkim otrzymać ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, określić wymiar przysługującego urlopu wypoczynkowego (dla nowego pracodawcy), ustalić staż ubezpieczeniowy pracownika i starać się o emeryturę (w ZUS) lub otrzymać prawo do zasiłku dla bezrobotnych (w Urzędzie Pracy).

Świadectwo pracy to wyjątkowo ważny dokument, który powinien być przygotowany rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Stąd też jego opracowanie warto powierzyć fachowcom z Biura Usług Finansowych Progress.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz