Artykuł sponsorowany

Programy dla księgowości – jak wybrać ten właściwy?

Programy dla księgowości – jak wybrać ten właściwy?

Każdy zakładający swoją firmę musi liczyć się z koniecznością wystawiania faktur i wykonywania operacji księgowych, zarówno tych mniejszych, jak i większych. Niektórzy od razu decydują się na skorzystanie z usług biura rachunkowego, ale w dobie wygodnych i nowoczesnych systemów on-line równie dobrym i – co najważniejsze – tańszym rozwiązaniem może być internetowy program do księgowości.

Samodzielne prowadzenie księgowości w małej firmie

W dzisiejszych czasach nie tylko duże, ale też średnie i małe przedsiębiorstwa starają się usprawnić swoją pracę poprzez użycie profesjonalnych programów komputerowych, które są niezwykle pomocne przy tworzeniu dokumentacji i rozliczeniach z fiskusem i ZUS. Głównym czynnikiem motywującym przedsiębiorców do samodzielnego prowadzenia księgowości małej firmy jest chęć ograniczenia kosztów. W tej kwestii przedsiębiorcy mogą skorzystać z szeregu dostępnych programów on-line, które mają mnóstwo dostępnych opcji. Net Service posiada w swojej ofercie różne programy internetowe dla firm, najczęściej sprzedawane są oprogramowania dla księgowości oraz działów kadr i płac. Dzięki takim usprawnieniom prowadzenie księgowości i rozliczeń jest zdecydowanie prostsze. Wszystko, czego potrzebujemy do ich użytkowania, to dobrze działający komputer oraz dostęp do internetu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu?

Na samym początku prowadzenia działalności gospodarczej potrzebny będzie przede wszystkim moduł do wystawiania faktur. Jest to podstawowy komponent dobrego programu księgowego. Bez niego ani rusz. Na tym jednak nie koniec. Dobry program do księgowości powinien mieć znacznie więcej opcji. Po pierwsze, automatyczne obliczanie zaliczki na podatek dochodowy i VAT, po drugie oddzielną opcję rozliczania kosztów związanych z pojazdami, nie tylko tymi firmowymi, ale również prywatnymi, używanymi do celów działalności gospodarczej. Po trzecie, wystawianie, korygowanie i wysyłanie deklaracji PIT za dany rok podatkowy na podstawie danych z systemu, ale z możliwością ich edytowania. Co prawda nie będziemy z tego korzystać na co dzień, ale gdy przychodzi moment rozliczeń, to taka funkcja bardzo się przydaje i usprawnia cały proces przygotowywania i wysyłania zeznań podatkowych.

Ostatnią, niezwykle istotną kwestią, na którą przeważnie nie zwracamy uwagi od razu, jest dostępność pomocy od sprzedawcy oprogramowania. Ważne jest, aby dostęp do programu oznaczał nie tylko pomoc techniczną, ale również merytoryczną od kompetentnej w tym zakresie osoby. Taka pomoc najczęściej udzielana jest przez e-mail lub infolinię. 

Opracowanie:
Koło, Toruńska 117
tel. 63 261 60 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz