Artykuł sponsorowany

Produkty z mleka koziego z przetwórni Capra Campinos

Produkty z mleka koziego z przetwórni Capra Campinos

Kozie mleko jest coraz popularniejsze. Doceniamy jego walory odżywcze, a także dobroczynny wpływ na zdrowie oraz udział w kosmetologii. Dodatkowo jest ono pewnym wybawieniem dla osób, które nie tolerują laktozy znajdującej się w mleku krowim. Dla zachowania wszystkich walorów mleka koziego najistotniejsze jest, by pochodziło ono z dobrego źródła i było przetwarzane w sposób ekologiczny – jak ma to miejsce w przetwórni Capra Campinos.

Jakie są zalety mleka koziego?

Mleko kozie ma wiele zalet i chociaż wielu z nas nadal podchodzi do niego sceptycznie, naprawdę nie mamy się czego obawiać. Szczególnie, jeśli zaopatrujemy się w produkty wytwarzane z mleka koziego u sprawdzonego ich producenta – takiego jak przetwórnia Capra Campinos. Ta wyspecjalizowana w przetwórstwie mleka koziego placówka charakteryzuje się niezwykle wysokim poziomem dbałości o szczegóły oraz przestrzegania wszelkich norm ekologicznego przetwórstwa. Korzystając z produktów pochodzących z Capra Campinos nie musimy obawiać się, że spożywamy sztuczne barwniki, aromaty, ulepszacze smaku lub konserwanty. Mleko kozie broni się samo, a jeśli zostanie odpowiednio przekształcone – w jogurt, ser czy twaróg – jego walory smakowe, odżywcze i zdrowotne będą na naprawdę wysokim poziomie. Podobnie z terminem przydatności do spożycia. Wśród innych zalet mleka koziego warto wyróżnić jego skład chemiczny – jest bardzo podobny do mleka matki, którym karmione są niemowlęta. Oznacza to, że w przypadku, gdy matka nie ma możliwości karmienia swojego dziecka samodzielnie, mleko kozie może zastąpić jej własny pokarm. Oczywiście nie można w tym względzie przesadzać, bo kozie mleko ma zdecydowanie więcej składników mineralnych, co może obciążać nerki maluszka. Mówimy tutaj o istnym bogactwie – wapnia oraz witamin A, B13, B1, B2, PP, E i D. Wystarczy, że spożyjemy tylko dziesięć dekagramów pełnotłustego sera koziego, aby pokryć całkowicie nasze dzienne zapotrzebowanie na wapń. W mleku kozim znajdziemy też żelazo, potas i fosfor.

Mleko kozie a mleko krowie – różnice

Mleko kozie, szczególnie to pochodzące z ekologicznej przetwórni Capra Campinos, ma wiele cech, które stawiają je wyżej od mleka krowiego. Przede wszystkim nie zawiera laktozy, na które wielu z nas jest uczulonych. Ponadto jest lekkostrawne, a zawartość wapnia w mleku kozim jest nawet do pięciu razy większa niż w krowim. Ponadto, koza jest jedynym przeżuwaczem, w którego mleku nie ma ani odrobiny metali ciężkich, którymi zanieczyszczone jest mleko wszystkich innych zwierząt hodowlanych. Podobnie jest z pestycydami wszechobecnymi w mleku krowim, a nieobecnymi w mleku kozim.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz