Artykuł sponsorowany

Poznaj cechy powietrznych pomp ciepła wraz z fachowcami firmy MAKOWSKI

Poznaj cechy powietrznych pomp ciepła wraz z fachowcami firmy MAKOWSKI

Wśród technologii grzewczych najwyższym poziomem energooszczędności i proekologiczności wyróżniają się pompy ciepła między innymi w modelach powietrznych. Obecnie chętnie montowane są w różnych budynkach przez inwestorów biznesowych, a także indywidualnych. Szczególnie poleca się je dla domów jednorodzinnych – pompy gwarantują im niskie rachunki grzewcze przy wysokim komforcie cieplny i atrakcyjnych kosztach inwestycji. Czym jeszcze wyróżniają się takie urządzenia grzewcze? O nich opowiadają fachowcy z firmy MAKOWSKI Budowlane Instalacje Techniczne, która specjalizuje się w montażu instalacji hydraulicznych.

Czym jest i jak działa powietrzna pompa ciepła?

Powietrzne pompy ciepła to wysoce energooszczędne oraz proekologiczne urządzenia grzewcze, które występują zarówno w modelach jednofunkcyjnych, jak i dwufunkcyjnych. Specjaliści z firmy MAKOWSKI Budowlane Instalacje Techniczne zapewniają zatem, że można je wykorzystać do zasilania tylko centralnego ogrzewania lub też dodatkowo instalacji ciepłej wody użytkowej. Wysokiej klasy powietrzna pompa ciepła o mocy 2-9 kW pozwala zatem ogrzać średniej wielkości dom i to dzięki przetworzeniu energii odnawialnej. W jaki sposób działa tego typu technologia?

Pompy ciepła w modelach powietrznych składają się na układ z wewnętrzną jednostką lub stacją hydrauliczną oraz z zewnętrznym monoblokiem. Ważne są też przewody i aparatura kontrolna, a także podpięcie pod sieć elektryczną budynku. Podkreślić bowiem trzeba, że powietrzne pompy ciepła gwarantują energię dzięki pozyskaniu w 80% odnawialnego źródła oraz w 20% poprzez jego przetworzenie z wykorzystaniem prądu. Olbrzymie znacznie w pracy takiego urządzenia ma zatem jego sprężarka.

                                                                    – wyjaśnia jeden z montażystów firmy MAKOWSKI z Łomży.

Jakie są zalety powietrznych pomp ciepła?

Powietrzne pompy ciepła wybierane są przez inwestorów z wielu względów. Specjaliści z firmy MAKOWSKI przede wszystkim zwracają jednak uwagę na obniżone rachunki grzewcze i to przy wysokiej stopie zwrotów nakładów poniesionych na inwestycję. Można na nią nawet uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. To jednak niejedyne zalety powietrznych pomp ciepła. Czym jeszcze się one wyróżniają?

Instalatorzy pracowni MAKOWSCY zapewniają, że pompy ciepła nie wiążą się z dużymi kosztami konserwacji i przeglądów, a mogą być starowane nawet poprzez system SmartHome. Dodać warto, że doskonale pracują wraz z ogrzewaniem podłogowych oraz fotowoltaiką. Ponadto zaletą pomp ciepła jest ich proekologiczne i bezpieczne działanie, co wiąże się z brakiem wykorzystywania paliw łatwopalnych oraz wybuchowych.

Pompa ciepła bez kotłowni – postaw na inwestycję pod klucz!

Pompy ciepła to nie tylko wysoce sprawne, energooszczędne i proekologiczne urządzenia grzewcze, ale można je zaliczyć też technologii czystych. Oznacza to, że nie potrzebują budowy ani kotłowni, ani ciągów kominowych. Ich kompaktowa i modułowa budowa pozwala na montaż w różnych miejscach, co sprawia, że warto przemyśleć inwestycję w pompę, czy to przy budowie nowego domu, czy przy modernizacji tego już użytkowanego. Na czym polega jednak instalacja takich urządzeń grzewczych?

Firma MAKOWSKI Budowlane Instalacje Techniczne z Łomży oferuje inwestycję montażu pompy ciepła pod klucz. Oznacza to, że we współpracy z projektantami instalacji wykonywana jest dla klienta charakterystyka energetyczna domu oraz wycena wszelkich prac. Po przygotowaniu projektu liczyć można na dostawę pompy (np. marki Viessmann lub Buderus), jej montaż, rozruch oraz kalibrację. Z firmą MAKOWSKI można zatem stworzyć w domu energooszczędną instalację grzewczą, a także inne ważne sieci: wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną czy chłodniczą. Pytać warto też o systemy SmartHome.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz