Artykuł sponsorowany

Ozonowanie pomieszczeń - na czym polega?

Ozonowanie pomieszczeń - na czym polega?

Ozonowanie pomieszczeń to jedna z najskuteczniejszych form dezynfekcji wnętrz, do jakich mamy dostęp we współczesnych czasach. Jest szczególnie przydatna w przychodniach, szpitalach czy lecznicach weterynaryjnych, gdzie ilość patogennych drobnoustrojów jest zwyczajnie większa. Jednak z powodzeniem można zamówić usługę ozonowania do każdego rodzaju pomieszczenia, niezależnie od jego przeznaczenia. Co jeszcze warto wiedzieć na temat ozonowania?

Jak działa ozonowanie?

Zacznijmy od tego, że ozonowanie to metoda dezynfekcji, w której wykorzystuje się antyseptyczne właściwości gazu, jakim jest ozon. Ten pierwiastek z powodzeniem wykorzystuje się do walki z mikroorganizmami takimi jak wirusy, bakterie, a nawet grzyby. Dzięki tej metodzie można się również pozbyć nieprzyjemnych zapachów czy roztoczy.

Po przeprowadzonym ozonowaniu powietrze w pomieszczeniu staje się przyjemne i pachnące, a także wolne od szkodliwych patogenów.

Jakie są zalety ozonowania?

Największą zaletą metody, jaką jest ozonowanie to fakt, że preparat ma formę gazu. W związku z tym przy pomocy ozonu możemy zdezynfekować dokładnie wszystkie powierzchnie, a także miejsca trudnodostępne. Decydując się na ozonowanie, nie ma zatem konieczności usuwania wyposażenia wnętrza - przy użyciu preparatu ozonowego o odpowiednim stężeniu, a także we właściwej ilości można oczyścić cały sprzęt i otoczenie za jednym zamachem.

Ozonowanie - o czym należy pamiętać?

Samodzielne, w pełni skuteczne ozonowanie pomieszczenia jest niemożliwe i należy o tym pamiętać! Aby móc zdezynfekować wnętrze domu, biura czy przychodni, należy skorzystać z usług firmy takiej jak DDD Robak, świadczącej usługi związane z dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją - jej pracownicy są wykwalifikowani i odpowiednio przygotowani do przeprowadzania takich czynności, a także mają niezbędny sprzęt.

Co ważne, ozon w bardzo wysokim stężeniu jest toksyczny dla organizmów żywych! Dlatego podczas przeprowadzania ozonowania, w pomieszczeniu nie mogą się znajdować ludzie ani zwierzęta. Przed dezynfekcją warto również zabrać wszelkie żywe rośliny, a sprzęty elektroniczne, jak telewizor czy komputer należy odpowiednio zabezpieczyć. Trzeba również pamiętać o zamknięciu okien, ponieważ powietrze dostające się z zewnątrz rozrzedzi preparat ozonowy, przez co nie spełni on swojej funkcji.

Na sam koniec warto dodać, że ozonowane pomieszczenie powinno zostać wyłączone z użytku na około 24 godziny - w tym czasie cząsteczki ozonu stracą swoje szkodliwe, niebezpieczne dla zdrowia właściwości.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz