Artykuł sponsorowany

Najlepsze wędliny w firmowym sklepie mięsnym

Najlepsze wędliny w firmowym sklepie mięsnym

Prowadzenie sklepu to odpowiedzialne zadanie, a prowadzenie sklepu mięsnego w szczególności. Nie chodzi tylko o to, by taki sklep przetrwał na rynku, ale przede wszystkim o to, że produkt, którym handluje się w sklepie mięsnym jest delikatny, łatwo psujący się i może oddziaływać na zdrowie i dobre samopoczucie klientów. Tutaj trzeba szczególnie zadbać o właściwe warunki przechowywania, jak i sprzedaży towaru, aby zachować smak i jakość produktu.

Gdzie najchętniej kupujemy mięso i wędliny?

Jak pokazują badania rynku, Polacy wciąż najchętniej kupują produkty mięsne i wędliniarskie w specjalistycznych sklepach mięsnych. Wprawdzie supermarkety i dyskonty mają szeroką ofertę mięs, odpowiednio zapakowanych i oznaczonych, różnych gatunków i rodzajów, podobnie jak wyrobów wędliniarskich, wszystko w korzystnych cenach, jednak klienci wciąż nie darzą tego rodzaju oferty zbyt dużym zaufaniem. Stoiska mięsne znajdują się też często w osiedlowych sklepach spożywczych, jednak tutaj oferta bywa skromniejsza, a ceny porównywalne ze sklepem mięsnym. Jest jeszcze możliwość kupowania mięsa na stoiskach bazarowych, gdzie bez wątpienia jest najtaniej, bo często kupuje się bezpośrednio od producenta, ale brak odpowiednich lad chłodniczych i niepewne warunki przechowywania odstraszają najmłodsze pokolenia kupujących. Firmowy sklep mięsny, na przykład franczyza znanej firmy takiej jak Aleksandria, to miejsce gdzie możemy być najbardziej pewni, że sprzedawane mięso i wędliny są świeże, właściwie przechowywane przed sprzedażą i najlepszej jakości. Dodatkowo małe sklepy oferujące produkty mięsne zwykle dbają o proponowanie wartości, które sklep, czy daną markę wyróżnią. Mogą to być na przykład wędliniarskie wyroby tradycyjne, nieco droższe, ale za to z niską zawartością konserwantów i sztucznych dodatków, o niezrównanych właściwościach smakowych.

Jak prowadzić sklep mięsny?

Bardzo istotne przy prowadzeniu sklepu, czy stoiska mięsnego, jest zachowanie odpowiednich warunków sanitarnych, które weryfikowane są przez lokalne Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Pomieszczenie, w którym znajduje się sklep mięsny, jak również całe jego wyposażenie musi spełniać określone kryteria dotyczące utrzymania czystości, umożliwiające dezynfekcję i minimalizujące dostawanie się zanieczyszczeń. Najlepiej, jeśli pomieszczenie wyłożone jest atestowanymi płytkami ceramicznymi. Wszystkie elementy mające styczność z żywnością muszą być łatwe w demontażu i dostępne. W lokalu musi być odpowiednia ilość umywalek, system wentylacji z właściwym kierunkiem przepływu powietrza, pozwalający na łatwą wymianę filtrów i czyszczenie pozostałych elementów. Odpady żywnościowe, produkty uboczne i wszelkie zanieczyszczenia muszą być bezzwłocznie usuwane z pomieszczeń w sposób higieniczny i przyjazny dla środowiska.

Opracowanie:
Aleksandria Pierwsza, Gościnna 6
tel. 34 328 30 45
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz