Artykuł sponsorowany

Na czym polega odczulanie podjęzykowe stosowane w przychodni Alergo-Med oraz jakie ma zalety?

Na czym polega odczulanie podjęzykowe stosowane w przychodni Alergo-Med oraz jakie ma zalety?

Odczulanie podjęzykowe to doskonale przebadana i bardzo skuteczna metoda walki z alergią. Proces terapeutyczny opiera się o stopniowe zwiększanie tolerancji pacjenta na alergen, więc ukierunkowany jest bezpośrednio na zwalczanie przyczyny objawów. Przychodnia Alergo-Med, z siedzibą w Poznaniu, specjalizuje się w przeprowadzaniu podjęzykowej immunoterapii alergenowej. Sprawdź, na czym polega ta metoda oraz jakie ma zalety. Zapraszamy!

Na czym polega podjęzykowa immunoterapia alergenowa?

Odczulanie metodą podjęzykową polega na podawaniu osobie uczulonej alergenu w ściśle określonych ilościach. W czasie trwania terapii nadzorowanej przez Specjalistyczną Przychodnię Lekarską Alergo-Med dawki alergenu są stopniowo zwiększane, co z czasem prowadzi do uodpornienia organizmu na negatywne oddziaływanie substancji. Odczulanie metodą podjęzykową polega na samodzielnym podawaniu alergenu bezpośrednio na błonę znajdującą się pod językiem. Czynnik drażniący występuje najczęściej w postaci płynnego preparatu odmierzanego w kroplach, jednak substancja występuję również w formie tabletek. Immunoterapia alergenowa składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to leczenie wstępne, w trakcie którego przyjmowana dawka ulega regularnemu zwiększaniu. Drugi natomiast to działanie podtrzymujące, polegające na aplikacji ściśle określonej maksymalnej dawki alergenu, która utrzymuje wysoką tolerancję organizmu na substancję drażniącą.

Jakie są zalety odczulania metodą podjęzykową?

Podjęzykowa immunoterapia alergenowa niesie za sobą wiele korzyści, które doceniane są przez coraz większą ilość pacjentów. Odczulanie tego typu, w przeciwieństwie do metody podskórnej nie wymaga regularnych wizyt w gabinecie lekarskim, ponieważ pacjent może przyjmować preparat samodzielnie we własnym domu. Ta metoda odczulania jest więc bardzo wygodna i zalecana jest osobom, które mieszkają daleko od placówki medycznej. Dodatkowo pozwala ona ograniczyć koszty leczenia związane z opłaceniem transportu do poradni alergologicznej. Podjęzykowa metoda odczulania, w przeciwieństwie do metody podskórnej, jest również nieinwazyjna, ponieważ nie wymaga codziennego wykonywania podskórnych zastrzyków. W związku z tym zazwyczaj jest stosowana u dzieci, które boją się widoku igieł. Podjęzykowa metoda odczulania pozwala znacząco zredukować stres u młodszych pacjentów związany nie tylko z wykonaniem zastrzyku, ale także z samą wizytą u lekarza.

Opracowanie:
Poznań, Niedziałkowskiego 10A lok. 50
tel. 61 662 80 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz