Artykuł sponsorowany

Na czym polega lifting twarzy?

Na czym polega lifting twarzy?

Upływ czasu jest nieubłagany. Doskonale widać to po oznakach starzenia, jakie zauważamy nas naszym ciele, a szczególnie na twarzy. Skóra traci swoją elastyczność i wiotczeje, pojawiają się zmarszczki. Jak możemy sobie z tym radzić? Skutecznym sposobem jest tu lifting twarzy, czyli zabieg chirurgii plastycznej, który polega na usunięciu nadmiaru skóry z twarzy i szyi oraz poprawieniu napięcia mięśni twarzy.

Inwazyjny lifting twarzy

Tym mianem określa się najpopularniejszą formę liftingu, czyli zabieg chirurgiczny. Przeprowadzany jest on pod narkozą w sterylnych warunkach, a jego przeprowadzeniem zajmuje się jedynie chirurg plastyk, taki jak doktor Ireneusz Łątkowski. Operacja wymaga ponadto od pacjenta odpowiedniego przygotowania:

  • Należy odstawić leki zawierające kwas acetylosalicylowy i preparaty wpływające na krzepliwość krwi minimum dwa tygodnie przed zabiegiem.
  • Od dwóch dni przed zabiegiem nie wolno przyjmować paracetamolu oraz leków przeciwbólowych z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych.
  • Hormonalne leki antykoncepcyjne i terapii zastępczej muszą być odstawione co najmniej miesiąc przed zabiegiem.
  • W dniu operacji nie wolno palić tytoniu.

Wśród przeciwwskazań do zabiegu liftingu wymienić należy ciążę i karmienie piersią, rozpoznany nowotwór, cukrzycę oraz choroby autoimmunologiczne. Efekt zależy natomiast od czynników takich jak układ kostny twarzy, budowa skóry oraz cechy dziedziczne. Sam zabieg polega na nacięciu skóry twarzy w strategicznych miejscach; na skroni, wzdłuż linii włosów, przed i za uchem. Następnie lekarz naciąga skórę tak, aby twarz odzyskała właściwy kontur i młodzieńczy wygląd. Nacięcia wykonywane są precyzyjnie w taki sposób, aby były one niewidoczne, a blizny niezauważalne. Niekiedy konieczna może być zmiana też głębiej położonych tkanek. Wówczas nacięcia wykonywane są pod brodą, skąd usuwa się nagromadzony tłuszcz i w ten sposób wygładzona zostaje również szyja.

Wiotczenie i opadanie skóry na policzkach może być zredukowane zabiegiem midfacelift, czyli zabiegiem liftingu środka twarzy. Chirurg wykonuje podczas niego nacięcia na górnej powiece oraz innych punktach ułatwiających dostęp do środkowej części policzków.

Inne rodzaje liftingu twarzy

Zabieg chirurgii plastycznej to najpowszechniej stosowany rodzaj liftingu twarzy, istnieją jednak inne metody, nazywane nieinwazyjnymi.

Jedną z nich jest lifting wolumetryczny, zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry preparatu z kwasem hialuronowym, kwasem mlekowym lub hydroksyapatytem wapnia. Pozwala on unieść opadające policzki, wypełnić zmarszczki pod oczami czy też wymodelować linię żuchwy i podbródka. Przeciwwskazaniem w tym przypadku są: bielactwo, epilepsja, ciąża i karmienie piersią, epilepsja, łuszczyca oraz uczulenie na składniki preparatu.

Podczas zabiegu nici liftingujących w głębokie warstwy skóry wstrzykiwane są długie nici hialuronowe. Utworzona z nich struktura pozwala podnieść opadające kąciki ust, brwi i zewnętrzny kącik oka i owal twarzy, a ponadto poprawia napięcie skóry. Zabieg ten nie jest wskazany w przypadku uczulenia na kwas hialuronowy, ciąży i karmienia piersią oraz infekcji skóry.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz