Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy na życie? Zdradza agent ubezpieczeniowy Filip Żołądek

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy na życie? Zdradza agent ubezpieczeniowy Filip Żołądek

Wybór polisy na życie to niełatwe zadanie. Każdy bowiem chce uzyskać jak najlepsze warunki ubezpieczenia przy najmniejszych możliwych składach. By to osiągnąć, warto zatem podjąć współpracę z doświadczonym agentem ubezpieczeniowym, który będzie w stanie skroić umowę na miarę możliwości klienta. Świetne warunki polis zawsze negocjuje wraz z ubezpieczycielami Filip Żołądek, który prowadzi w Lubyczy Królewskiej Multiagencję Ubezpieczeniową TRUST. Specjalista ten podpowiada, jak rozpoznać korzystne ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie ochronne czy inwestycyjne?

Dobra polisa na życie przede wszystkim musi odpowiadać na potrzeby ubezpieczonego i jego rodziny. Podstawowymi kryteriami, które bierze się pod uwagę, są:

  • wysokość składki,
  • liczba ubezpieczonych,
  • zakres umowy,
  • wiek ubezpieczanego,
  • wykonywany przez niego zawód,
  • jego sytuacja materialna.

Wnikliwe przyjrzenie się tym czynnikom pozwala takich agentom ubezpieczeniowym jak Filipowi Żołądkowi wskazać rodzaj polisy idealnej dla klienta. Jakie opcje dostępne są obecnie na rynku ubezpieczeniowym?

Agent Filip Żołądek, który od lat pomaga Polakom w zakupie różnego rodzaju ubezpieczeń, kategoryzuje polisy na życie na trzy grupy. Pierwszą są polisy na życie i dożycie. Umowa ubezpieczenia tego rodzaju jest zawierana na czas określony, a likwidacja szkody następuje w przypadku śmierci ubezpieczonego w tym okresie lub po dożyciu przez niego daty granicznej. Drugim rodzajem polisy na życie jest ubezpieczenie bezterminowe zawierane na czas nieokreślony, czyli do śmierci ubezpieczonego. Wypłata środków jest pewna, a otrzymuje je rodzina zmarłego ubezpieczonego. Trzecią grupą polis na życie są zaś ubezpieczenia ochronno-inwestycyjne połączone z lokatami. Wyróżnić można m.in. ubezpieczenia posagowe (tzw. zabezpieczenie dzieci) oraz ubezpieczenia z funduszem kapitałowym (UFK).

Polisa na życie z rozszerzeniami

Jak tłumaczy agent ubezpieczeniowy Filip Żołądek, polisy na życie w wersji podstawowej chronią ubezpieczonego – niekiedy również jego najbliższą rodzinę – na wypadek śmierci na skutek zgonu naturalnego lub śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego czy będącego skutkiem innego nieszczęśliwego wypadku. Niestety takie ubezpieczenie nie uwzględnia kosztów leczenia w przypadku poważnego zachorowania, hospitalizacji, trwałego inwalidztwa i wypadku przy pracy. Co zatem zrobić, by polisa na życie gwarantowała prawdziwe poczucie bezpieczeństwa, w tym właściwe zabezpieczenie finansowe w przypadku różnych niefortunnych zdarzeń?

Agent Filip Żołądek zawsze poleca wybierać ubezpieczenia na życie z pakietami dodatkowymi. Mogą być to rozszerzenia NNW czy też swoisty medyczny assistance. Ponadto w zależności od stanu zdrowia, rodzaju wykonywanej pracy oraz wieku, ważne jest wykupywanie pakietów dodatkowych dotyczących zwrotu kosztów za rehabilitację czy leczenie onkologiczne. Osoby planujące założenie rodziny powinny zaś wybrać rozszerzenie gwarantujące zastrzyk gotówki po urodzeniu dziecka.

Oczywiście należy mieść jednak świadomość, że każda umowa dodatkowa zwiększa nie tylko prawdopodobieństwo otrzymania świadczenia, ale także wysokość składki. Agent ubezpieczeniowy Filip Żołądek dba dlatego o to, by jego klienci dobierali rozszerzenia wedle własnych potrzeb i możliwości. Proponuje on zatem usługę swoistego projektowania polisy na życie dla całej rodziny.

Wyłączenie odpowiedzialność ubezpieczyciela

Większość osób kupujących polisę na życie bez udziału agenta ubezpieczeniowego zwraca uwagę tylko na rodzaj ubezpieczenia, zakres ochrony, sumę ubezpieczenia, wysokość składki, a także na prestiż danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Niestety tysiące Polaków pomija przy wyborze tzw. wyłączenie odpowiedzialności, które ubezpieczyciel zapisuje w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia oraz w licznych klauzulach. Ekspert z branży ubezpieczeniowej Filip Żołądek wyjaśnia, że analiza takich postanowień umownych jest kluczowa w ocenie atrakcyjności danej polisy. Nie zawsze zatem szeroki zakres ochrony i niska składka idą w parze z wysoką korzyścią z podpisania umowy. Liczne wyłączenia odpowiedzialności znacznie je obniżają. Jaka jest zatem na to recepta?

Najlepszą decyzją, którą można podjąć przed wykupieniem polisy na życie, jest skorzystanie z konsultacji z agentem ubezpieczeniowym. Rekomenduje się, by to właśnie taki specjalista negocjował warunki z ubezpieczycielem, modyfikując znacznie zapisy katalogowych polis. Każdy, kto zgłosi się zatem do Multiagencji Ubezpieczeniowej TRUST liczyć może na trafną inwestycję i profesjonalną obsługę. 

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz