Artykuł sponsorowany

Medan – badania lekarskie i psychologiczne dla osób ubiegających się o pozwolenie na broń

Medan – badania lekarskie i psychologiczne dla osób ubiegających się o pozwolenie na broń

Coraz więcej osób deklaruje chęć posiadania broni, jednak jej zakup nie jest możliwy bez spełnienia restrykcyjnych wymagań. Niezbędne jest uzyskane pozwolenia na broń, co wiąże się z koniecznością przeprowadzenia badań lekarskich i psychologicznych. Pakiet tychże badań w okazyjnej cenie można wykonać w prywatnej placówce medycznej Medan w Jarocinie.

Komu potrzebne jest pozwolenie na broń?

W świetle aktualnych przepisów posiadanie broni w Polsce nie jest legalne. Przywilej ten dotyczy tylko wybranych grup zawodowych takich jak policjanci, pracownicy ochrony, detektywi czy myśliwi. Aby uzyskać od władz zgodę na zakup broni, należy spełnić szereg wymagających przesłanek i co najważniejsze – przedstawić powód, dla którego potrzebujemy dostępu do broni palnej. Zwykle taką zgodę udaje się uzyskać osobom, które dowiodą, że ich życie lub bezpieczeństwo jest zagrożone, lub które potrzebują broni ze względu na ryzykowny rodzaj wykonywanej pracy. Posiadaniem własnej broni zainteresowani są także kolekcjonerzy i strzelcy sportowi.

Od czego zacząć starania?

Najpierw trzeba zdać egzamin na dopuszczenie do posiadania broni. Następnie konieczne będzie złożenie wniosku o wydanie promesy na jej zakup. Na tym etapie należy przedstawić orzeczenie lekarskie i psychologiczne o braku jakichkolwiek przeciwwskazań do posługiwania się bronią. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medan gwarantuje szybkie terminy wizyt u specjalistów oraz sympatyczną atmosferę podczas konsultacji. Oferuje też konkurencyjne w regionie ceny usług. Trzeba zaznaczyć, że tego typu badania należy powtarzać w regularnych odstępach czasu. W przypadku broni bojowej i gazowej – co 5 lat. Nieco inne regulacje prawne dotyczą myśliwych.

Na czym polegają badania psychologiczne/lekarskie dla osób ubiegających się o pozwolenie na broń?

Specjalista musi ocenić, czy osoba pragnąca mieć swobodny dostęp do broni, nie wykazuje żadnych zaburzeń natury psychologicznej, które wymienione są w treści ustawy o broni i amunicji. Ponadto psycholog sprawdza, czy badany jest sprawny intelektualnie, racjonalny w swoim działaniu i czy wykazuje odpowiednio wysoki poziom dojrzałości społecznej i emocjonalnej. Badanie składa się z rozmowy ze specjalistą oraz różnorodnych psychotestów. Z kolei w czasie konsultacji lekarskiej, specjalista ocenia sprawność fizyczną badanego oraz diagnozuje go pod kątem występowania chorób uwzględnionych w wymienionej wyżej ustawie. Pozwolenia na broń nie mogą otrzymać osoby mające wyraźne ograniczenia psychofizyczne, uzależnione od alkoholu lub narkotyków i wykazujące istotne zaburzenia natury psychologicznej bądź psychiatrycznej.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz