Artykuł sponsorowany

Leczenie bólu w chorobach układu ruchu - Fizjoterapia Cyskowski i Kiecoń

Leczenie bólu w chorobach układu ruchu - Fizjoterapia Cyskowski i Kiecoń

Gabinety fizjoterapeutyczne specjalizują się w leczeniu dolegliwości bólowych ze strony układu ruchu, a więc wizytą u fizjoterapeuty powinien zainteresować się przede wszystkim pacjent, który doświadcza takich dolegliwości ze strony układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Fizjoterapeuci korzystają z różnych metod leczenia swoich pacjentów, a spektrum możliwości zastosowania fizjoterapii w leczeniu jest bardzo szerokie. Poznaj ofertę specjalistów!

W jakich schorzeniach może pomóc fizjoterapia?

W gabinecie fizjoterapeutycznym pacjent może liczyć na kompleksową diagnostykę, która pomoże odkryć przyczynę dolegliwości bólowych. Specjaliści dobiorą odpowiednie zabiegi i metody zwalczania dolegliwości bólowych po urazach narządów ruchu, a także w przypadku, kiedy pacjent zgłasza się ze zmianami zwyrodnieniowymi, np. w obrębie kręgosłupa. Gabinet fizjoterapeutyczny Cyskowski & Kiecoń Fizjoterapia zajmuje się leczeniem bólu stawów, dyskopatii i rwy kulszowej. Pomaga również pacjentom z zespołami rzekomokorzeniowymi barku i uda. Stosuje się tam innowacyjną metodę Fascial Distortion Model (FDM). Specjaliści z firmy tłumaczą, że:

Zadaniem terapii, według metody FDM, jest anatomiczna korekcja zniekształcenia układu powięziowego, czyli doprowadzenie deformacji do pozycji wyjściowej.

Gabinet Cyskowski & Kiecoń Fizjoterapia pomaga pacjentom przed oraz po zabiegach chirurgicznych. Terapię manualną stosuje się po endoprotezoplastyce stawów, rekonstrukcji więzadeł czy artroskopii, a także w celu opracowania blizn i zrostów. Fizjoterapeuci oferują również kompleksowe wsparcie dla osób narażonych na duży wysiłek fizyczny.

Kolejną innowacyjną metodą stosowaną przez fizjoterapeutów jest terapia czaszkowo- krzyżowa (cranio-sacralna), która dotyczy nieprawidłowości w obrębie ruchów kości czaszki lub płynu mózgowo-rdzeniowego. Główne wskazania do zastosowania tej metody, to bóle i zawroty głowy, problemy z pamięcią i koncentracją czy dysfunkcje narządu ruchu, które mają podłoże neurologiczne. Terapię czaszkowo- krzyżową stosuje się także w przypadku występowania nadpobudliwości, ADHD czy autyzmu. Terapia ta świetnie sprawdza się również jako uzupełnienie psychoterapii w przypadku problemów psychosomatycznych po przebytych urazach, przykrych doświadczeniach czy traumach.

Rehabilitacja i uzupełnienie leczenia stomatologicznego

Specjaliści z gabinetu Cyskowski & Kiecoń Fizjoterapia oferują fachową i skuteczną pomoc osobom, które zmagają się z problemami ze strony stawów skroniowo-żuchwowych. Terapia stomatologiczna (TMJ) stanowi uzupełnienie leczenia stomatologicznego i ortodontycznego u osób, które cierpią m.in. na bruksizm czy stosują aparaty dentystyczne. Dodatkowo terapia ta pomaga w przypadku porażenia czy uszkodzenia nerwów podczas interwencji dentystycznych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz