Artykuł sponsorowany

Kiedy udać się z psem do lecznicy weterynaryjnej Cztery Łapy?

Kiedy udać się z psem do lecznicy weterynaryjnej Cztery Łapy?

Pies nie jest w stanie jasno zakomunikować swoich potrzeb. Dotyczy to także objawów chorobowych. Można jednak nauczyć się rozpoznawać główne sygnały, jakie okazuje cierpiące zwierzę. Niektórych zachowań opiekun nie może bagatelizować i powinien udać się ze swoim pupilem do lecznicy weterynaryjnej Cztery Łapy. W jakich przypadkach pomogą specjaliści z tej przychodni?

Jakie są najczęstsze uszkodzenia kończyn i stawów u psów?

Reakcja opiekuna jest niezbędna, gdy zwierzę poważnie kuleje lub unika stawania na jednej z łap. Może to oznaczać uszkodzenie kości – złamanie lub pęknięcie. Jeżeli pupil nie pozwala dotknąć łapy, przybiera pozę ostrzegawczą lub wręcz agresywną, należy niezwłocznie udać się z wizytą do lecznicy weterynaryjnej Cztery Łapy. Lekarz po zbadaniu zaistniałego uszkodzenia zdecyduje o rodzaju zastosowanej stabilizacji. Częstymi urazami u psów są uszkodzenia stawów, co wynika z ich naturalnego obciążenia wagą zwierzęcia i jego ruchami. Objawy są podobne do symptomów złamania: zwierzę chroni łapę, nie opiera na niej ciężaru ciała. Weterynarz w przychodni Cztery Łapy sprawdzi stan stawu i zdecyduje, czy zachodzi konieczność operacji.

Mniej oczywiste objawy wykazuje pies chorujący na dysplazję stawów biodrowych. Nie jest ona spowodowana nagłym urazem, a postępującym zwyrodnieniem. Zwierzę daje znać o bólu, gdy odpycha się naraz dwoma tylnymi łapami. Ma też problemy ze wstawaniem i siadaniem oraz wzbrania się przed ruchem. We wczesnych stadiach można zapobiec rozwojowi choroby dzięki suplementacji. Przy sporych zmianach konieczna jest interwencja chirurgiczna, którą wykonać warto w dobrze przygotowanej do takich zabiegów lecznicy Cztery Łapy.

Jak rozpoznać choroby i urazy wewnętrzne psa?

Dużo trudniej wykryć u zwierzęcia objawy chorób wewnętrznych. Aby wcześnie zorientować się, że pies choruje, należy obserwować go podczas codziennych spacerów. Krew w moczu może oznaczać choroby układu moczowego, rozrodczego lub pokarmowego. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u weterynarza. Innym przypadkiem jest intensywne wydzielanie śliny, mogące być objawem zatrucia lub skrętu żołądka, a także chorób zębów i dziąseł. Ignorowany kamień na zębach drażni wewnętrzną część pyska, co prowadzi do ślinotoku. Podczas kontroli w przychodni Cztery Łapy lekarz podejmie decyzję o formie leczenia lub wykonaniu zabiegu chirurgicznego.

Szybkie rozpoznanie chorób czy urazów wewnętrznych to duża skuteczność w ich pełnym wyleczeniu. Ważne jest jednak podjęcie odpowiednich działań przez weterynarza. Takie dolegliwości wymagają nierzadko interwencji z zakresu chirurgii miękkiej i twardej. Zajmują się tym specjaliści z lecznicy weterynaryjnej Cztery Łapy, dysponując nowoczesnym, doskonale wyposażonym gabinetem zabiegowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz