Artykuł sponsorowany

Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w zakładzie krawieckim?

Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w zakładzie krawieckim?

Prowadzenie zakładu krawieckiego wiąże się koniecznością zapewnienia jak najwyższej jakości produktów. Do tego niezbędne będzie odpowiednie wyposażenie. Powinno ono być przede wszystkim przystosowane do obciążenia typowego dla przemysłowej produkcji odzieży, a ponadto też wysoko sprawne i nowoczesne. W artykule radzimy, jakie urządzenia będą tu niezbędne oraz na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Przemysłowe maszyny do szycia

Rozwój technologii w zakresie produkcji odzieży trwa od dawna. Jego owocami są używane obecnie w zakładach krawieckich specjalistyczne maszyny do szycia. Tych natomiast istnieje wiele rodzajów – każdy o określonym przeznaczeniu. Wymienić możemy tu między innymi:

  • renderki, guzikarki, ryglówki;
  • owerloki przemysłowe;
  • maszyny do szycia ciężkiego;
  • stębnówki jednoigłowe i dwuigłowe;
  • maszyny typu zyg-zag;
  • podszywarki.

Wszystkie powyższe wykorzystywane są w produkcji i naprawie odzieży. Takich urządzeń dostarczają przedsiębiorstwa z branży krawieckiej, wśród nich współpracująca z czołowymi producentami firma Sintex. Warto przy tym wybrać dystrybutora, który obok sprzedaży prowadzi także naprawę oraz regulację maszyn do szycia. Zwróćmy przy tym uwagę na szybkość i terminowość dostaw, poziom wiedzy technicznej oraz szybką reakcję w razie pytań lub problemów.

Zwykła maszyna do użytku domowego nie będzie wystarczająca nawet w niewielkiej pracowni krawieckiej. Tu potrzebny jest sprzęt, który umożliwi precyzyjną pracę z odzieżą i będzie działał bezawaryjnie przy dużych obciążeniach. Renderka będzie niezbędna przy podwijaniu i łączeniu materiałów rozciągliwych. Guzikarka, jak wskazuje nazwa, służy do doszywania guzików, natomiast ryglówka – do wykonywania rygli. W każdej szwalni powinna znaleźć się także stębnówka, której głównym zadaniem jest zszywanie ze sobą dwóch elementów materiału.

Urządzenia prasowalnicze i krojcze

Maszyny do szycia stanowią podstawę każdego zakładu krawieckiego, nie są jednak one jednak wystarczające w produkcji odzieży. Ogromny wpływ na przebieg całego procesu oraz jakość produktów ma praca wykonywana w krojowni. Tu przeprowadza się cięcie tkaniny zgodnie z potrzebami, co decyduje o poprawności całego modelu. Nie może ono odbywać się bez wysokiej jakości noży krojczych. Wśród stosowanych typów wymienić możemy noże tarczowe, noże pionowe oraz noże taśmowe. Przydatny będzie tu również odkrawacz automatyczny.

Zarówno w pracowniach świadczących usługi krawieckie, jak i zakładach produkujących odzież potrzebne będą ponadto urządzenia prasowalnicze. W tej grupie mieścić się będą samodzielne wytwornice pary, a także wytwornice z żelazkiem. Innym pomocnym urządzeniem prasowalniczym będzie termoodlejarka. Komfort pracy zapewnią nowoczesne stoły do prasowania tkanin z podgrzewaną powierzchnią, wyposażone w odsysacz i termostat. Na rynku dostępne są one w wariancie prostokątnym, zaokrąglonym, składane, ze wbudowanym żelazkiem czy wytwornicą pary, dzięki czemu bez trudu znajdziemy sprzęt odpowiedni dla naszych potrzeb.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz