Artykuł sponsorowany

Jakie urządzenia wykorzystywane są do gięcia elementów balustrad balkonowych i schodowych?

Jakie urządzenia wykorzystywane są do gięcia elementów balustrad balkonowych i schodowych?

Jeżeli chodzi o budownictwo mieszkaniowe lub jednorodzinne, to różnego rodzaju balustrady już dawno przestały być traktowane jedynie w kategoriach elementów pełniących funkcję zabezpieczającą. Współcześnie równie wiele uwagi poświęca się estetyce i nietuzinkowości wykonania. Choć na rynku asortymentowym ciekawych rozwiązań jest przynajmniej kilka, to największym zainteresowaniem wciąż cieszą się konstrukcje wykonane ze stali nierdzewnej. Co warto o nich wiedzieć?

Balustrady nierdzewne – trwałość i estetyka

Oczywiście wybór tego materiału nie jest przypadkowy. Stal nierdzewna stanowi nie tylko najlepszą gwarancję ponadprzeciętnej trwałości, ale także charakteryzuje się ogromną uniwersalnością zastosowania. Z jej wykorzystaniem można spotkać się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wykonuje się z niej balustrady balkonowe oraz schodowe. Struktura metalu doskonale radzi sobie z oddziaływaniem nawet najtrudniejszych warunków środowiskowych takich jak m.in. wilgoć, mróz czy promienie ultrafioletowe. Rozwiązanie to cenione jest także za swój wymiar estetyczny.

Stal tego typu wyróżnia się przyciągającym uwagę lśniącym kolorem i doskonale współgra z innymi materiałami wykończeniowymi. Wyjątkowo atrakcyjnie prezentują się kompozycje stali z drewnem naturalnym oraz ze szkłem. Ogromny wpływ na wygląd całości ma także sposób wygięcia poszczególnych komponentów balustrady, które w zdecydowanej większości przypadków przyjmują postać stalowych rurek. Wymaga to nie tylko odpowiedniego podejścia do prac projektowych, ale również wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Wymaganą w tym przypadku precyzję mogą zapewnić jedynie giętarki trzpieniowe oraz walcowe. Z jakimi informacjami na temat tych urządzeń warto się zapoznać?

Charakterystyka giętarek trzpieniowych i walcowych

Giętarki tego typu to nowoczesne, sterowane komputerowo urządzenia, które gwarantują uzyskanie najlepszych rezultatów w zakresie precyzji obróbki. Ich specyfikacja techniczna umożliwia gięcie zarówno dużych, jak i małych promieni. Maksymalna średnica poddawanej obróbce rury stalowej wynosi aż 63 x 4 mm. Jeżeli natomiast chodzi o płaskowniki, to mogą one charakteryzować się grubością 50 x 50 x 3 mm. Maksymalny kąt gięcia wynosi tutaj aż 190 stopni, co oczywiście pozwala na zaprojektowanie i wykonanie absolutnie niestandardowych kształtów balustrad.

Jako że doginany element może mieć nawet 2500 mm długości, wykorzystanie giętarek jest również bardzo ekonomiczne. Pomimo tego, że inwestorzy mogą zetknąć się z dość sporą ofertą asortymentową balustrad gotowych, to nie zawsze są one w stanie spełnić ich oczekiwania. Osoby, którym zależy na tym, aby ten element rzeczywiście się wyróżniał, powinny skorzystać z usług przygotowanych przez Faltech. Specjaliści zajmą się przygotowaniem projektu, wykonaniem szczegółowej wyceny, transportem oraz montażem balustrady. Wykwalifikowani pracownicy każdorazowo zapewniają również indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz najlepsze warunki cenowe.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz