Artykuł sponsorowany

Jakie są objawy depresji?

Jakie są objawy depresji?

Depresja jest poważną chorobą, która może objawiać się niezależnie od wieku. Nie wolno jej lekceważyć. Pojawia się niespostrzeżenie. Człowiek staje się bierny, ma obniżony nastrój, niską samoocenę, traci sens jakiegokolwiek działania, pragnie jedynie samotności. Pamiętajmy, że smutek, jaki się nam przydarza od czasu do czasu, nie jest powodem do paniki, gdyż jest to naturalna reakcja organizmu na występowanie różnego rodzaju niepowodzeń.

Jak rozpoznać depresję?

Kiedy mamy poczucie smutku i przygnębienia przez dłuższy czas, warto sprawdzić, czy nie są to objawy depresji. Oczywiście nie chodzi tu o chandrę, która przejawia się podobnie, ale jest krótkotrwała. Jeśli stan zniechęcenia i apatii się pogłębia, mamy powód do obaw. Choroba ma charakter wielowymiarowy. Przede wszystkim stajemy się bierni, nie wykazujemy ochoty na najmniejszą aktywność i pragniemy tylko samotności. To, co dawniej przynosiło nam radość, teraz staje się obojętne. Mamy też poczucie niezrozumienia przez pozostałych ludzi. Pojawiają się też inne objawy, jak np. bezsenność, zaburzenia miesiączkowania, migrena, nadwaga lub niedowaga, brak lub nadmiar apetytu, ciągłe zmęczenie i suchość w gardle. Warto odwiedzić gabinet Usługi terapeutyczne Beata Burlikowska i skorzystać z pomocy.  Specjalista pomoże uporać się z problemami i odzyskać równowagę psychiczną.

Czy depresja prowadzi do uzależnienia?

Depresja może uzależnić, ponieważ używki pozwalają oderwać się od problemów i zapomnieć o wszystkim. Bardzo szybko możemy wpaść w nałóg typu alkoholizm czy hazard. Chory pozostający sam bez pomocy bliskich, w trudnych sytuacjach zacznie szukać pocieszenia, by pozbyć się negatywnych emocji. Powinniśmy też wiedzieć, że dolegliwość, może być skutkiem ubocznym stosowania niektórych środków medycznych, m.in. tabletek nasennych, steroidów, hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych czy nasennych. W przypadku ich nadużywania może dojść do lekomanii. Dlatego jest tak ważne, żeby udać się do lekarza czy psychoterapeuty po pomoc

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz