Artykuł sponsorowany

Jakie firmy mogą skorzystać z małej księgowości? - Kancelaria Doradztwa Podatkowego Dariusz Bam

Jakie firmy mogą skorzystać z małej księgowości? - Kancelaria Doradztwa Podatkowego Dariusz Bam

Założenie własnej firmy to najlepszy sposób na uniezależnienie się od pracy na etacie i spełnienie własnych ambicji zawodowych. Swoich sił w biznesie próbuje coraz więcej osób. Zanim jednak zacznie on przynosić określone przychody, początkujący przedsiębiorca zobowiązany jest do dopełnienia wielu formalności, by firma mogła działać w sposób legalny. Jedną z nich jest wybór sposobu prowadzenia księgowości. Małe i średnie przedsiębiorstwa chętnie decydują się na wariant uproszczony. Jego prowadzeniem może zająć się Kancelaria Doradztwa Podatkowego Dariusz Bam. Co go wyróżnia?

Czym jest księgowość uproszczona?

Księgowość uproszczona, określana również mianem małej księgowości, umożliwia przedsiębiorcy rozliczanie się z urzędem skarbowym na prostych i przejrzystych warunkach. Z księgowości uproszczonej mogą skorzystać osoby fizyczne oraz firmy, których przychody wraz z podatkiem VAT rocznie nie przekraczają 2 000 000 euro w przeliczeniu na walutę krajową. W momencie, gdy podatnik przekroczy ustalony limit, zobowiązany jest do prowadzenia księgowości pełnej, która jest znacznie bardziej skomplikowana i czasochłonna. Wymaga bowiem skrupulatnego uzupełniania ksiąg handlowych i odnotowywania każdej złotówki, która przepłynęła przez firmowe konta.

Kto może prowadzić małą księgowość i jakie są jej najpopularniejsze rodzaje?

Prowadzeniem małej księgowości dla firm zajmuje się Kancelarii Doradztwa Podatkowego Dariusz Bam. Ta forma rozliczeń jest skierowana do:

  • osób fizycznych,

  • spółek cywilnych osób fizycznych,

  • spółek jawnych osób fizycznych,

  • spółek partnerskich.

Warunkiem koniecznym jest jednak brak przekroczenia wspomnianego już limitu. Najpopularniejszym rodzajem rozliczenia, który wybierany jest przez przedsiębiorców w ramach małej księgowości, jest podatkowa księga przychodów i rozchodów oraz ryczałt ewidencjonowany. W pierwszym przypadku podatnik decyduje się na opodatkowanie dochodów firmy według skali ogólnej bądź za pomocą podatku liniowego. Jeśli chodzi o ryczałt ewidencjonowany to polega on na płaceniu przez podatnika określonej stawki, która uzależniona jest od rodzaju działalności przedsiębiorstwa.

Zalety małej księgowości

Największą zaletą małej księgowości jest jej prostota i wygoda użytkowania. Nie oznacza to jednak, że każdy podatnik, który nie orientuje się dobrze w rachunkowości, będzie potrafił bezbłędnie ją prowadzić. Zdecydowana większość właścicieli małych i średnich firm decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym, któremu powierza wszelkie rozliczenia podatkowe przedsiębiorstwa. W ten sposób przedsiębiorcy mogą skupić się na rozwoju własnego biznesu, zyskując jednocześnie pewność, że księgowość firmy prowadzona jest w sposób profesjonalny i rzetelny.

Ponadto wiele biur rachunkowych oferuje swoim klientom szereg innych usług, które usprawniają funkcjonowanie firmy. Kancelaria Doradztwa Podatkowego Dariusz Bam z siedzibą w Pszczynie oferuje swoim klientom usługi, takie jak pełna księgowość, składanie wniosków o zwrot podatku VAT, prowadzenie dokumentacji kadrowej, sporządzanie list płac oraz deklaracji dla Urzędów Skarbowych. W ramach doradztwa podatkowego specjalizuje się w opracowaniach podatkowych, rozliczeniach rocznych oraz konsultacjach podatkowych. Prowadzi też rozliczenia dochodów zagranicznych oraz reprezentuje interesy klientów przed organami administracji. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz