Artykuł sponsorowany

Jak zdrowieć z kandydozy?

Jak zdrowieć z kandydozy?

Kandydoza jest niezwykle przebiegłą chorobą, która ze względu na szerokie spektrum niespecyficznych objawów sprawia olbrzymie trudności w diagnozowaniu. Ponieważ dolegliwości wywołane kandydozą często mylone są z objawami innych schorzeń, właściwe rozpoznanie często przekracza możliwości lekarzy pracujących w ramach wąskiej specjalizacji. Podpowiadamy, co robić, jeśli podejrzewasz u siebie kandydozę.


Jak rozpoznać kandydozę?

Podstawowym warunkiem skutecznego zdrowienia z kandydozy jest trafne rozpoznanie problemu i dostosowanie metod terapii do potrzeb chorującej osoby. Jednak postawienie prawidłowej diagnozy wymaga zastosowania holistycznego podejścia do chorego, z czym rzadko spotykamy się, korzystając z usług specjalistów medycyny konwencjonalnej. Dlatego najlepsze efekty zdrowienia z kandydozy daje podejście funkcjonalne, pozwalające spojrzeć na organizm człowieka całościowo, bez koncentrowania się wyłącznie na pojedynczych objawach i ich doraźnej eliminacji.

Kandydoza jest stanem dysfunkcji organizmu, wywołanym przerostem naturalnie występujących w organizmie człowieka drożdżaków. Każdy człowiek rodzi się z pewną ilością zasiedlających jelita drożdżaków. Ich obecność jest jak najbardziej wskazana, pełnią one w naszych ciałach szereg ważnych funkcji. Dopiero nadmierne namnażanie się drożdżaków, wywołane rozmaitymi czynnikami środowiskowymi, a przede wszystkim nieprawidłową dietą i nadużywaniem leków, zwłaszcza antybiotyków, prowadzi do rozwoju drożdżycy, a w końcu właśnie kandydozy – wyjaśnia ekspert z Instytutu Medycyny Funkcjonalnej.


Jak wspomnieliśmy już we wstępie, kandydoza może dawać bardzo różne objawy. U osób zmagających się z ogólnoustrojową kandydozą typowe jest ogólne pogorszenie samopoczucia, przewlekłe i nawracające infekcje oraz stany zapalne, rozregulowany rytm wypróżnień. Ważnym sygnałem, świadczącym o tym, że organizm kolonizują drożdżaki, jest biały nalot na języku. W jamie ustnej mogą pojawiać się także afty. W przebiegu kandydozy często występują tzw. grzybice narządowe, np. oddechowego, moczowego, skóry, a najczęściej pokarmowego.


Zdrowienie z kandydozy

Najważniejszym, ale nie jedynym elementem terapii w kandydozie jest sumienne przestrzeganie diety, przygotowanej na podstawie tzw. protokołów leczniczych. W zależności od potrzeb i stanu organizmu chorego, dieta przeciw kandydozie komponowana jest w oparciu o protokół przeciwgrzybiczy, przeciwwirusowy, przeciwbakteryjny, detoksykacyjny, wzmacniający układ odpornościowy lub, najczęściej, właściwą kombinację tych protokołów. Dokładny plan zdrowienia musi być przygotowany z uwzględnieniem wszystkich dolegliwości i chorób towarzyszących, a także warunków życia osoby dotkniętej kandydozą.

Kompleksowe zdrowienie z kandydozy opiera się na 3 filarach: diecie, detoksykacji i suplementacji diety. Szczególna rola indywidualnego planu żywieniowego w terapii przeciwgrzybiczej polega na eliminacji składników, które stanowią pożywkę dla grzybów, ale tak naprawdę nie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Detoksykacja i oczyszczanie organizmu służy usunięciu z ciała wyniszczających je pasożytów, bakterii i metali ciężkich, co częściowo również realizowane jest przez dietę. W niektórych przypadkach wskazane jest stosowanie dodatkowych środków, takich jak lewatywy, oczyszczanie wątroby, a nawet układu limfatycznego chorego. Suplementacja diety w terapii przeciw kandydozie pomaga przywrócić prawidłową równowagę organizmu poprzez dostarczanie składników, których nie znajdziemy w dostępnym obecnie, mocno modyfikowanym pożywieniu.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz