Artykuł sponsorowany

Jak właściwie rozliczyć dochody zagraniczne? Zwrot Podatku z Niemiec Piotr Kastral

Jak właściwie rozliczyć dochody zagraniczne? Zwrot Podatku z Niemiec Piotr Kastral

Żyjemy w społeczeństwie o otwartych granicach w zakresie zatrudnienia i działalności gospodarczej. Oznacza to, że bez trudu możemy świadczyć swoje usługi czy oferować produkty w dowolnym kraju. Najczęściej Polacy podróżują do krajów europejskich, między innymi Niemiec, Danii, Holandii, Belgii czy Norwegii. W każdym przypadku podatnik zobowiązany jest do złożenia rozliczenia rocznego z uwzględnieniem umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Pomoc w zakresie rozliczania z zagranicznymi urzędami skarbowymi oferuje firma Zwrot Podatku z Niemiec Piotr Kastral w Jeleniej Górze.

Podstawa opodatkowania dochodu

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych jasno wskazuje, że osoby, których miejscem zamieszkania jest Polska, zobowiązane są do płacenia podatku od całości swoich dochodów bez względu na to, gdzie były one uzyskiwane. Oznacza to, że opodatkowanie dochodów uzyskiwanych za granicą będzie miało miejsce w Polsce. Należy przy tym wyjaśnić, co oznacza osoba mająca miejsce zamieszkania w naszym kraju. Zgodnie z treścią ustawy będzie to osoba, która ma na terenie Polski centrum interesów osobistych czy gospodarczych lub przebywa na terytorium Polski dłużej niż 183 dni w roku podatkowym. Nie istnieje jednak jednoznaczna definicja centrum interesów osobistych i gospodarczych. Pierwsze może być ono rozumiane jako powiązania rodzinne, aktywność społeczna czy polityczna, uprawiane hobby. W odniesieniu do interesów gospodarczych będzie to miejsce prowadzonej działalności zarobkowej, inwestycje, źródła dochodów i inne tym podobne.

We właściwym rozliczeniu dochodów uzyskiwanych za granicą nieoceniona może być pomoc firmy rachunkowej. Większość Polaków pracujących poza krajem jest zatrudniona i nie prowadzi własnej działalności, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie firma, taka jak Zwrot Podatku z Niemiec Piotr Kastral, zajmująca się obsługą również klientów indywidualnych. Powierzenie naszych rozliczeń specjaliście pozwoli nam uniknąć błędów wynikających z nieznajomości zagranicznego czy polskiego systemu podatkowego.

Unikanie podwójnego opodatkowania

Dochody osoby mającej miejsce zamieszkania w Polsce w całości podlegają opodatkowaniu niezależnie od tego, czy były osiągane w kraju, czy za granicą. Oznacza to, że w rozliczaniu konieczne jest zastosowanie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Wyróżnić możemy tu dwie stosowane metody: wyłączenia z progresją albo proporcjonalnego odliczenia.

W przypadku zastosowania metody wyłączenia z progresją podatek dotyczy jedynie dochodu osiągniętego za granicą, jednak stawka opodatkowania stanowi wypadkową sumę wszystkich dochodów określoną wewnętrznymi przepisami. Jeżeli podatnik nie uzyska żadnego dochodu w Polsce, a ma zastosowanie ta metoda, składanie deklaracji podatkowej nie jest konieczne. Znajduje ona zastosowanie rozliczaniu dochodu osiągniętego między innymi w Niemczech, Czechach, Irlandii, Szwajcarii, Hiszpanii, Luksemburgu czy na Cyprze.

Metoda proporcjonalnego odliczenia polega na odliczeniu w państwie rezydencji podatku zapłaconego poza granicami Polski z zastrzeżeniem,  że nie może ono być wyższe niż podatek należny w państwie stosującym tę metodę. Jest stosowana też tam, gdzie państwa nie zawarły umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Jeżeli podatnik otrzyma zwrot zapłaconego podatku za granicą odliczonego zgodnie z metodą proporcjonalnego odliczenia, musi doliczyć go do podatku dochodowego w zeznaniu składanym za rok, w którym go otrzymał.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy firmy rachunkowej Zwrot Podatku z Niemiec Piotr Kastral?

Przede wszystkim osoby pracujące w firmie Zwrot Podatku z Niemiec Piotr Kastral mają odpowiednie doświadczenie i wiedzę, dzięki czemu są w stanie odzyskać większą kwotę podatku niż osoba indywidualna. Działają niezwykle zwykle szybko i efektywnie oraz zapewniają całościowe wsparcie w celu uzyskania zwrotu podatku z zagranicy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz