Artykuł sponsorowany

Jak karma wpływa na zdrowie czworonoga?

Jak karma wpływa na zdrowie czworonoga?

Właściwa dieta może uchronić czworonoga przed różnymi chorobami, co często oznacza przedłużenie jego życia. Warto o tym pamiętać i nie karmić pupila resztkami z własnego stołu lub pierwszą lepszą karmą niskiej jakości. W dzisiejszych czasach żywność poddawana jest w znacznym stopniu przetworzeniu, co także nie wpływa pozytywnie na zdrowie czworonogów. Jak dobra karma oddziałuje na naszego zwierzaka? Co decyduje o tym, że pożywienie dla psa lub kota jest pełnowartościowe?

Czym charakteryzuje się dobra karma dla czworonoga?

Skład produktu, a przede wszystkim, zawartość mięsa, ma szczególny wpływ na jakość karmy. Ważna jest także ilość wody w pokarmie. Im mniej jej w pożywieniu, tym jest ono bardziej skoncentrowane i bogatsze w składniki odżywcze. Karma powinna być również bogata w minerały, witaminy, białka oraz tłuszcze. 

W składzie pożywienia można znaleźć także specjalne elementy dietetyczne, które pozytywnie oddziałują na stawy, pobudzają trawienie oraz mikroflorę jelitową. Zaletą wartościowego pokarmu jest zastąpienie sztucznych konserwantów naturalnymi składnikami.

Kiedy decydujemy się na nabycie dobrej jakości karmy dla psa albo kota, dostosowujemy żywienie do ich indywidualnych potrzeb. Mowa tu o wieku, aktywności i wadze pupila, a także rasie. Odpowiednie wyżywienie naszego czworonoga sprawia, że nie trzeba inwestować dodatkowo w suplementy diety.

Warto zwrócić uwagę na karmy oraz inne artykuły dla zwierząt w Hurtowni Weterynaryjno - Zoologicznej Eskulap, z siedzibą w Zabierzowie. Znajdziemy tu asortyment od renomowanych producentów, który ma gwarancję najwyższej jakości. Możemy tu liczyć na solidność, jakość i niezawodność w obsłudze klientów.

Dobra karma dla zwierząt – zapobieganie chorobom oraz problemom behawioralnym

Nasi ulubieńcy często zmagają się z chorobami, takimi jak: cukrzyca, otyłość, czy alergia. Odpowiednia karma nie tylko pomaga w leczeniu, ale również zmniejsza ryzyko zachorowania. Aby pupil miał lśniącą sierść, zdrowe kości i przewód pokarmowy – powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o jego wyżywienie.

Apatia, ospałość lub agresja mogą być wynikiem problemów żywieniowych. Wpływ diety na zachowanie często jest skutkiem niedoboru albo nadmiaru konkretnych elementów w pokarmie. Zachowanie pupila bywa zależne od zawartości kwasów tłuszczowych omega- 3 i omega- 6, a także ilości włókna w karmie. 

Wybór dobrej jakości pokarmu jest kluczowy, ponieważ może pomóc w przedłużeniu życia naszego czworonożnego przyjaciela. Dodatkowo odpowiednie odżywienie zapewnia świetną kondycję i sprawność nawet w późnym wieku zwierzęcia. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz