Artykuł sponsorowany

Jak działają masażery pulsacyjne?

Jak działają masażery pulsacyjne?

W terapii metodą PPT/M (Pneumatic Pulsation Therapy/Massage) wykorzystuje się specjalne urządzenia wielofunkcyjne, nazywane masażerami pulsacyjnymi lub próżniowymi. W zależności od celu terapii i obszaru ciała, na który jest stosowana, do masażera podłącza się odpowiednią końcówkę — bańkę. Zabiegi urządzeniem pulsacyjnym łączą w sobie zalety masażu refleksologicznego, drenażu limfatycznego oraz leczenia bańkami.

Działanie masażera pulsacyjnego

Co prawda obecnie na rynku dostępnych jest kilka profesjonalnych urządzeń masujących, jednak tylko jedno z nich pozwala na wykorzystanie w różnych funkcjach, przez co sprawdza się zarówno do wykonywania zabiegów na twarz i antycellulitowych w gabinetach medycyny estetycznej, jak również do masaży leczniczych i przeciwbólowych większych partii ciała w ośrodkach fizjoterapeutycznych. Jest to wielofunkcyjne urządzenie Pneumatron 200, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma MED&CARE z Gdyni. Na czym polega działanie tego masażera?

Masażer wielofunkcyjny Pneumatron 200 działa na zasadzie przerywanej próżni. W trakcie masażu, podobnie jak w przypadku używania baniek chińskich, tkanka pacjenta jest zasysana za pomocą podciśnienia (w zakresie od -0,1 do -0,8 bara). Różnica polega na tym, że zasysana tkanka natychmiast jest uwalniana i ponownie zasysana, z intensywnością ustaloną przez osobę wykonującą zabieg. Przerywane ciśnienie pulsacyjne działa przy częstotliwości ok. 200 impulsów na minutę. Dzięki temu masowane tkanki są wprawiane w ruch i wibrują. Zabieg nie tylko poprawia ukrwienie tkanek, ale też stymuluje przepływ limfy, a jednocześnie rozluźnia mięśnie. Pneumatron 200 jest urządzeniem do masażu głębokiego, przy czym zabieg nie wymaga dużego wysiłku wykonującej go osoby, w związku z czym daje rezultaty znacznie lepsze niż masaż manualny.

Obok podstawowej wersji urządzenia dostępny jest także masażer pulsacyjny Pneumatron Therm, wyposażony w specjalne bańki termiczne, które dodatkowo podgrzewają tkanki pacjenta. Decydując się na takie rozwiązanie, terapeuta może uzyskać efekt połączenia terapii pulsacyjnej i terapii ciepłem, ale także zimnem – w zależności od tego, w jaki sposób przygotuje końcówki do masażu.

Bańki do masażerów pulsacyjnych

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, w zależności od tego, na jaką część ciała i w jakim celu wykonywany jest zabieg, z masażerem stosuje się różne końcówki, czyli bańki. Do wykonywania zabiegów estetycznych na twarz używa się najczęściej baniek szklanych o niewielkich średnicach i podłużnej budowie. Taka konstrukcja zapewnia precyzję i wygodę podczas wykonywania zabiegów. Z kolei do masaży terapeutycznych, drenażu limfatycznego oraz zabiegów z zakresu refleksologii na dużych partiach ciała stosuje się bańki o większych średnicach, wykonywane z silikonu lub szkła akrylowego.

 

 

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz