Artykuł sponsorowany

Igły do maszyn szwalniczych

Igły do maszyn szwalniczych

Maszyny szwalnicze, czy to te wykorzystania domowego, czy  te, które tworzą pracownie krawieckie lub większe działy produkcyjne odzieżowe, zawsze są wyposażone w odpowiednie igły. Najczęściej dany producent urządzeń do życia wyznacza własne igły. Na rynku jednak świetnie rozwinął się handel wyrobami zamiennymi, a także uniwersalnymi. Wiele takich igieł oraz innych akcesoriów idealnie pasuje do sprzętów różnych marek – tych popularnych i mniej znanych.

Dlaczego dobór igły jest ważny?

Dobór odpowiedniej igły do maszyny szwalniczej jest bardzo ważny. Przede wszystkim to one wyznaczają jakość szwów, oraz ostatecznego wyglądu ściegu. To one również gwarantują solidność wykończenia oraz wysoką jakość ubrania, tapicerki, czy innego wyrobu z tkanin, skóry itp. Igły dobiera się zatem do rodzaju szytego materiału, a także oczywiście do typu użytkowanej maszyny.  Jeśli chodzi zaś o nią, dobra igła wspiera poprawne działanie różnych podzespołów, które wolniej się niszczą.

Budowa igły maszyn szwalniczych

Konstrukcja igły maszyny szwalniczej jest stosunkowo prosta. Całość składa się z monolitycznej części, która zaczyna się czołem kolby. Następnie wyróżnia się kolbę oraz stożek. Te długości całej igły służą do mocowania konstrukcji w maszynie. Kolejnymi elementami są zaś wzmocniony trzonek, trzonek, gardziel, ucho oraz czubek. Te elementy to przestrzenie robocze igły. Pamiętać przy tym warto, że w zależności od użytkowanej technologii średnicy kolby mogą być takie same względem grubości samej igły, lub mogą być inne. Kolba może również mieć różny kształt: płaski, okrągły, prostokątny itp.

Rodzaje igieł do maszyn do szycia

Rodzajów igieł do maszyn do szycia jest wiele, dlatego warto skupić się tylko na kilku wybranych, które stanowią najpopularniejsze z nich. Wyróżnia się zatem igły proste (np. do szycia ściegiem stębnowym, do ryglowania i do szycia zygzakiem); igły proste z dwoma rynienkami i wybraniem lub bez wybrania; igły proste z dwoma czubkami i uchem w środku; igły proste z haczykiem; zakrzywione igły z okrągłą kolbą; zakrzywione igły ze ściętą kolbą; czy zakrzywione igły z kolbą, zgięte w promieniu. Przy doborze igieł istotne jest zwracanie nie tyle na samą ich jakość, oraz rodzaj, ale także na oznaczenia! Każdy producent stosuje określone oznaczenia składające się z liter, liczb oraz symboli, co ułatwia zakup.

Warto wiedzieć! Igły można również kategoryzować ze względu nie na budowę, ale zastosowanie. Wyróżnia się przy tym m.in. igły do delikatnych dzianin, igły do szycia odzieży wierzchniej, igły do jeansu i odzieży roboczej, igły do obuwia sportowego, igły do skóry, igły do szycia tekstyliów technicznych i tapicerki samochodowej…

Gdzie w detali i hurcie kupić igły szwalnicze?

Jeśli chodzi o zakup igieł szwalniczych, warto wybrać sprawdzonego dystrybutora, który ma również doświadczenie w naprawie maszyn krawieckich, czy w dystrybuowaniu dodatków dla szeroko pojętego przemysłu odzieżowego, tapicerskiego, meblowego itp. Przykładem renomowanej firmy branżowej jest przedsiębiorstwo MAKRA, które współpracuje zarówno z małymi pracowniami krawieckimi, jak i z dużymi spółkami odzieżowymi. Warto przy tym podkreślić wysoką jakość usług i produktów, nawet jeśli mowa o wyrobach zamiennych! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz