Artykuł sponsorowany

Czym wyróżnia się dobra pomoc drogowa?

Czym wyróżnia się dobra pomoc drogowa?

Pomoce drogowe w Polsce działają niemalże w każdej miejscowości, obsługując zarówno trasy gminne i powiatowe, jak i drogi krajowe, w tym ekspresowe. Najlepsze firmy są gotowe również na udzielanie pomocy na autostradach. Czym jeszcze wyróżnia się godna polecenia pomoc drogowa. Przedstawiamy najważniejsze cechy, które pomogą kierowcy wybrać odpowiedniego partnera w sytuacjach awaryjnych.

Pomoc 24h na dobę

Najważniejszą cechą pomocy drogowej zawsze jest jej dyspozycyjność oraz obszar działania. Najlepsze ekipy świadczą wsparcie kierowcom 24h na dobę, również w niedziele czy święta. Obsługiwane są przy tym przez doświadczonych dyspozytorów, którzy błyskawicznie określają miejsce, w które ma przybyć nowoczesny sprzęt drogowego ratownictwa. Podkreślić warto, że najlepsze pomoce drogowe są gotowe obsługiwać kierowców w całym województwie, w którym mają siedzibę, a w szczególnym sytuacjach również poza jego obszarami. Przykładem są dodatkowe usługi transportu maszyn budowlanych, wózków widłowych i nietypowych urządzeń. Ich lawetowanie dotyczy często tras z Niemiec do Polski. Jakie jeszcze dodatkowe usługi zapewniają pomoce drogowe?

Szeroki zakres pomocy drogowej

Dobra pomoc drogowa to nie tylko holowanie oraz lawetowanie pojazdów po stłuczce czy większym wypadku. Najlepsze zespoły są gotowe również dowieźć klientowi paliwo czy oponę, a także wspomóc w awaryjnym otwarciu auta. Liczyć można też na awaryjny rozruch silnika. Wybierając pomoc drogową na swojego drogowego partnera czy wręcz anioła stróża, warto zatem zwracać uwagę na zakres pomocy. Z pewnością musi ona dotyczyć także wyciągania pojazdów z rowów czy zapewniania wsparcia formalnego po wypadku. Specjaliści z pomocy drogowej pomagają sporządzić dokumentację miejsca zdarzenia. Wspierają też swojego klienta w rozmowach z policją oraz w późniejszym kontakcie z ubezpieczycielem.

Współpraca z instytucjami i firmami

Nowoczesne pomoce drogowe wychodzą poza standardowe ramy swojej działalności, oferując klientom możliwość wykupienia pakietów pomocowych. Z nich korzystają np. firmy transportowo-spedycyjne, szkoły nauki jazdy czy też przedsiębiorstwa handlowe. Obsługa flot klientów w razie awarii to wysoki standard działalności pomocy drogowej. Ta powinna też ściśle współpracować z wypożyczalniami aut zastępczych, z ubezpieczycielami oraz strażą pożarną, policją, zarządami dróg i pogotowiem ratunkowym. Najlepsze zespoły kooperują również z warsztatami blacharsko-lakierniczymi, gwarantując klientom tanie naprawy. Dobra pomoc drogowa zapewni przy tym ochronę pojazdu na strzeżonym parkingu kasacyjnym. Usługa wliczona jest wtedy w koszty współpracy.

Bezgotówkowe rozliczanie

Kierowcy po stłuczkach czy wypadkach zawsze szukają w pierwszej kolejności te pomoce drogowe, które są w stanie zagwarantować bezgotówkowe rozliczenie. Dobre firmy czekają z uregulowaniem płatności do czasu likwidacji szkody u ubezpieczyciela. W wyjątkowych sytuacjach podchodzą do klienta elastycznie, gwarantując np. ratalny system spłaty zobowiązania. Klienci, którzy korzystali zaś już z pomocy danego zespołu, z pewnością powinni liczyć na rabat. Korzystne rozliczenia zawsze proponuje firma JUNIOR AUTO HOLOWANIE, która działa na terenie Pruszkowa i w okolicach (m.in. na trasie S8).

Nowoczesny sprzęt ratownictwa drogowego

Pomoc drogowa musi być także wyposażona w nowoczesne pojazdy ratunkowe wyposażone w niezbędne akcesoria. Ważne są wciągarki, haki, lawety, pasy mocujące, liny holownicze czy sprzęt pierwszej pomocy przedmedycznej. Lista wyposażanie powinna być jednak znacznie dłuższa. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz