Artykuł sponsorowany

Czym jest terapia energotonowa?

Czym jest terapia energotonowa?

Terapia energotonowa jest formą elektroterapii, która opiera się na oddziaływaniu na organizm pacjenta za pośrednictwem drgań prądu o średniej częstotliwości. Charakteryzuje się tym, że częstotliwość drgań można zmieniać zgodnie z potrzebami pacjenta, najczęściej w jednosekundowych cyklach. Pole energetyczne przechodzące przez ciało powoduje przyspieszenie procesów metabolicznych, wzrost mitochondriów oraz wprawienie komórek w rezonans. 

Wskazania do terapii energotonowej

W związku z tym, że zabieg pozwala na zmianę progu rejestrację bólu, jest on stosowany w leczeniu schorzeń związanych z bólem, przez co czyni go mniej odczuwalnym. Daje również ulgę w schorzeniach psychosomatycznych, takich jak migreny oraz wynikłe z przewlekłego stresu. Poza działaniem przeciwbólowym oraz relaksującym i odprężającym odnotowuje się jej działanie również w leczeniu innych chorób,  podkreślają fizjoterapeuci z gabinetu Źródło Zdrowia. Dotyczy to np. schorzeń układu mięśniowego, kostnego i stawów, takich jak bóle pourazowe, choroby zwyrodnieniowe czy opóźniony zrost kostny. Pomaga pacjentom zmagającym się z problemami układu wydalniczego, takiego jak zaparcia oraz nietrzymanie moczu. Dzięki zwiększeniu potencjału energetycznego komórek prowadzi do pobudzenia procesów odnowy komórek, a więc stymuluje wszelkiego rodzaju procesy regeneracyjne oraz naprawcze.

Działanie drgań elektrycznych na organizm

Tym, co odróżnia terapię energotonową od innych form elektroterapii jest to, że pozwala ona na modelowanie zarówno natężenia, jak i częstotliwości fali elektrycznej, podczas gdy inne metody pozostawiają częstotliwość niezmienną. Im wyższy współczynnik drgania fali, tym większy potencjał energetyczny zostaje wprowadzony do komórek organizmu. Częstotliwość drgań wykorzystywana w terapii wynosi od 4096 Hz do 32768 Hz. Fala jest modulowana również w oparciu o próg elektrycznej wrażliwości pacjenta. Zabieg nie prowadzi do wystąpienia podrażnień elektrochemicznych skóry i jest bezpieczny dla organizmu, choć nie powinny z niego korzystać kobiety w ciąży, osoby cierpiące na nowotwór oraz mające wszczepiony rozrusznik serca. Może on być także stosowany w codziennym wzmocnieniu organizmu, we wspomaganiu leczenia nadwagi oraz w okresach zwiększonego stresu i problemów ze snem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz