Artykuł sponsorowany

Czym jest prawo cywilne i dla kogo jest ono przeznaczone?

Czym jest prawo cywilne i dla kogo jest ono przeznaczone?

Prawo to system norm, który ma na celu pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu w społeczeństwie. Obejmuje ono wiele obszarów życia i można wyróżnić kilka gałęzi, np. karne, rodzinne czy budowlane. Co to jest prawo cywilne i jaki jest jego zakres? Dla kogo zostało one stworzone? Warto dowiedzieć się, w jakich sytuacjach należy skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej.

Czym jest prawo cywilne i jaki są jego działy?

Największe znaczenie w życiu codziennym ma właśnie prawo cywilne, które odpowiada za normowanie stosunków prawnych między osobami fizycznymi a prawnymi. Dodatkowo dotyczy to również różnego rodzaju jednostek organizacyjnych, które nie są osobami prawnymi. W ogólnej części kodeksu znajduje się ogromna ilość przepisów, ale zostały wprowadzone mniejsze działy. Dzięki nim pewne normy zostały bardziej uszczegółowione w konkretnych obszarach życia, a mowa tutaj o prawie:

  • rodzinnym — stosunki prawne i majątkowych,

  • spadkowym— normy prawne majątkowe po zmarłym, a także innych podmiotów prawnych,

  • rzeczowym,

  • zobowiązań — normy prawne majątkowe, które mają charakter względny.

Ponadto wyodrębnione zostały już również inne działy takie jak: prawo własności intelektualnej, handlowe, a także pracy.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z pomocy adwokata?

Po pomoc w sprawach spadkowych, majątkowych czy związanych z pracą można udać się do adwokata, który specjalizuje się w tego rodzaju prawie. Z takich usług między innymi można skorzystać w Kancelarii Adwokackiej Aleksandry Bury i Janusza Bury.

Obszar działania prawa cywilnego dotyczy wielu sytuacji, które mogą się wydarzyć w życiu. W sądzie cywilnym można dochodzić swoich praw związanych ze sprawami dotyczącymi spadku, podziału majątku czy odszkodowania z tytułu nienależytego wykonania umowy. Ponadto można również skorzystać z profesjonalnej opinii, a także doradztwa w zakresie praw i obowiązków, które powinny być zawarte w umowie, np. o dzieło, zlecenia, dzierżawy czy robót budowlanych.

Opracowanie:
Tomaszów Lubelski, Lwowska 54
tel. 604 931 456
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz