Artykuł sponsorowany

Czym jest hydraulika siłowa i z jakich elementów się składa? - oferta firmy Hydrobor

Czym jest hydraulika siłowa i z jakich elementów się składa? - oferta firmy Hydrobor

Produkcja, budownictwo, lotnictwo to tylko trzy, przykładowe branże, bez których nie mógłby istnieć współczesny przemysł wykorzystujący, a wręcz opierający się na hydraulice siłowej. Większości wielkie maszyny i urządzenia działają dzięki wykorzystaniu hydrauliki siłowej. Zobaczmy, czym jest owa hydraulika siłowa, kto powinien zając się czuwaniem, konserwacją urządzeń i maszyn hydraulicznych? Poznaj ofertę firmy Hydrobor.

Czym jest hydraulika siłowa?

Hydraulika siłowa dostarcza energię niezbędną do wykonania zadanej pracy przez wyspecjalizowane maszyny przemysłowe i urządzenia specjalistyczne. Wszystkie elementy hydrauliki siłowej są zamknięte w jeden układ wzajemnie ze sobą powiązany. Zadaniem układu hydraulicznego jest przekazanie energii lub sterowanie przy wykorzystaniu cieczy hydraulicznej pod ciśnieniem doprowadzając do wykonania przez daną maszynę zadanej pracy. Ruch cieczy jest całkowicie wymuszony i sterowany przez pompę, a energię odbierają siłowniki hydrauliczne (mogące powodować ruch prostoliniowy, lub obrotowy, w zależności od rodzaju).

Z jakich elementów składa się układ hydrauliki siłowej?

Do podstawowych elementów układu hydrauliki siłowej zaliczamy:

  • zbiornik z cieczą hydrauliczną,

  • zawór zwrotny i zawory regulujące,

  • pompę hydrauliczną,

  • filtry

  • silnik hydrauliczny,

  • siłownik hydrauliczny,

  • odpowietrzanie.

Każdy z elementów składowych hydrauliki siłowej pełni ważną funkcję zapewniając bezawaryjne i skuteczne działanie układu. Siłowniki hydrauliczne odpowiadają za pracę tłoka, dzięki pobieraniu energii ze wtłaczanej pod ciśnieniem cieczy. Każda z części zwłaszcza przewody hydrauliczne, pompy zawory czy rozdzielacze jest dostępna w różnych wariantach, dobierana do potrzeb danego mechanizmu.

Od czego zależy sprawność układu siłowego?

Na sprawność układu ma wpływ odpowiedni montaż każdego elementu hydrauliki siłowej łącznie z zakuwaniem węży hydraulicznych, gdyż od końcówek węża, ich właściwego montażu zależeć będzie wydajność układu. Nieszczelny układ to niedziałający układ, złe generowanie ciśnienia i tym samym praca całego urządzenia jest zachwiana. Szukając serwisu maszyn opartych na hydraulice siłowej, należy zwrócić uwagę na jej mobilność. Jeśli firma ma możliwość pracy w terenie, daje nam to dużo większe szanse na szybką i ekonomiczną naprawę maszyny. Dodatkowo dobrze, aby serwis układu hydrauliki siłowej dysponował własnym sprzętem diagnostycznym, który pozwoli im na miejscu ocenić wydajność, ciśnienie oraz temperaturę bezpośrednio na maszynie, celem dokonania właściwej diagnozy problemu.

Oferta firmy Hydrobor

Budowa układu hydrauliki siłowej jest niezwykle skomplikowana, dlatego tak niewiele jest firm takich, jak Hydrobor Hydraulika Siłowa, która specjalizuje się w naprawie i regeneracji elementów układów hydraulicznych, takich jak rozdzielacze, siłowniki, silniki tłokowe czy pompy hydrauliczne. W ofercie znajduje się również naprawa różnych rodzajów zaworów hydraulicznych, w tym odcinających, zwrotnych oraz rozdzielaczy hydraulicznych. Hydrobor prowadzi także konserwację zaworów sterujących ciśnieniem w układach hydraulicznych, takich jak zawory maksymalne, redukcyjne, przełączeniowe i sterujące natężeniem przepływu. Regeneracja silników tłokowych obejmuje demontaż, czyszczenie, kontrolę i naprawę uszkodzeń oraz montaż silnika. Firma oferuje również naprawę pomp hydraulicznych oraz regenerację siłowników hydraulicznych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz