Artykuł sponsorowany

Czym jest drenaż limfatyczny?

Czym jest drenaż limfatyczny?

Wiele osób zmaga się z problemami z krążeniem krwi czy limfą. Odpowiedzią na to jest drenaż limfatyczny, czyli masaż, który pomoże ci ujędrnić skórę, pozbyć się cellulitu, zlikwidować obrzęki, złagodzić ból zatok. Kiedy warto zgłosić się na drenaż limfatyczny? Na co jeszcze może on pomagać? Dla kogo będzie to idealne rozwiązanie? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Czym jest limfa?

Warto zacząć od najważniejszego, czyli od samego pojęcia limfy. Inaczej nazywa się ją chłonką. Jest to płyn tkankowy,  a dokładniej przefiltrowaną do tkanek obwodowych częścią osocza krwi, który spływa do naczyń chłonnych i tworzy tam układ naczyń limfatycznych (układ chłonny).

Na czym polega drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to nic innego jak uciskanie oraz pocieranie skóry za pomocą odpowiednich technik czy specjalistycznych ruchów. Ma on za zadanie zlikwidować  nagromadzoną limfę, inaczej zwaną też chłonką. Masaż limfatyczny ma za zadanie zlikwidować obrzęk oraz poprawić krążenie. Ma on ogromny wpływ na wygląd zewnętrzny naszego ciała. Zanikają obrzęki, nawet te zastoinowe i zapalne. Usunięte zostają toksyny z komórek skóry, a krążenie limfy przebiega znacznie sprawniej.

Kto może wykonywać drenaż limfatyczny?

Masaż limfatyczny wykonuje się w profesjonalnych salonach masażu lub w gabinetach medycyny estetycznej i odnowy biologicznej i robi to profesjonalny masażysta lub maszyna do sekwencyjnego masażu uciskowego. Nie jest to coś, co można zrobić samodzielnie w domu. Należy uważać także na to, aby nie masować samych węzłów chłonnych, a ich okolice. Właśnie dlatego najlepiej oddać się w ręce eksperta jak np. Pretty You - Salon Urody.

Przeciwwskazania do masażu limfatycznego twarzy. Dla kogo się to nie sprawdzi?

Masaż limfatyczny nie sprawdzi się, a nawet jest zakazany u osób ze stanem zapalnym, alergiczną i zakaźną skórą, z ranami i uszkodzeniami na skórze. Inne przeciwskazania do drenażu limfatycznego to np. usunięcie zęba i zmiany ropne około zębowe, stan ropny migdałów, guzki w przebiegu węzłów chłonnych, zaawansowana miażdżyca naczyń, gorączka, wady serca, wysokie nadciśnienie tętnicze, zapalenie żył i świeże zakrzepy oraz nadczynność tarczycy, choroba nowotworowa (także stan po operacyjnym usunięciu nowotworu), zapalenie naczyń chłonnych, obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych, zakrzepica żył głębokich (w przeciągu ostatniego pół roku), choroby skóry, wady serca, podwyższona temperatura ciała, niewydolność serca, otwarte rany czy też gruźlica płuc.

Masaż limfatyczny ciała a masaż limfatyczny twarzy

Drenaż limfatyczny można wykonywać zarówno na samej twarzy, jak i na całym ciele. Przy masażu całego ciała możemy zaobserwować pozytywne skutki takie jak np. zmniejszenie cellitu, zmniejszenie obrzęku tłuszczowego, poprawę odżywienia skóry i wiele więcej. Każdy, kto cierpi np. na zespół niespokojnych nóg czy detoksykację organizmu pewien zgłosić się do odpowiedniego salonu urody.

Masaż limfatyczny twarzy trwa około pół godziny i jest znacznie delikatniejszy niż masaż całego ciała. Ma to oczywiście sens, ponieważ skóra na naszej twarzy jest naprawdę wrażliwa. Masaż limfatyczny twarzy może poprawić stan naszej skóry i wchłanianie substancji odżywczych i leczniczych zawartych w stosowanych kosmetykach, co w rezultacie zapewni nam młody, nieskazitelny wygląd.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz