Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzują się polikrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne?

Czym charakteryzują się polikrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne?

W związku z coraz większą dbałością o środowisko naturalne na całym świecie wykorzystuje się przeróżne źródła energii odnawialnej. Jednym z nich są panele fotowoltaiczne, dzięki którym pozyskujemy energię elektryczną opartą na działaniu promieni słonecznych. W przypadku tego typu urządzeń możemy mówić o panelach monokrystalicznych oraz polikrystalicznych. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się ten drugi typ modułów. Zapraszamy do lektury.

Jak tworzy się polikrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne?

Określenie polikrystalicznych ogniw fotowoltaicznych odnosi się do produktu, którego głównym składnikiem jest krzem. Zgodnie z nazwą ten typ ogniw składa się z kilku identycznych elementów. Proces produkcji owego urządzenia jest stosunkowo prosty. Rozpoczyna się on bowiem od krystalizacji krzemu (w temperaturze sięgającej 1500 stopni Celsjusza), czyli stworzenia jednej, dużej bryły. W kolejnym etapie należy ją schłodzić, a także podzielić na stosunkowo cienkie części. Aby cały proces produkcji polikrystalicznych ogniw fotowoltaicznych został zakończony, należy wykonać jeszcze kilka niezbędnych czynności. Należą do nich między innymi oczyszczenie całej powierzchni, a także zamontowanie przewodów elektrycznych oraz oczywiście nałożenie specjalnej powłoki antyrefleksyjnej.

Co wyróżnia polikrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne?

Jeżeli chodzi o kwestie montażowe, to warto zlecić ten proces pracownikom firmy PHU Tomasz Juskowiak z Karpacza. Trzeba tu też dodać, iż instalacje fotowoltaiczne oparte na polikrystalicznych ogniwach są niezwykle popularne oraz cenione wśród użytkowników. Jedną z bardzo charakterystycznych cech polikrystalicznych ogniw fotowoltaicznych stanowi fakt, iż składają się one ze sporej ilości kryształów krzemu (w odróżnieniu od ogniw monokrystalicznych). Jest to również opcja nieco tańsza, jeżeli chodzi o użytkowanie. Jako jedną z zalet można zaliczyć również to, iż w dalszym ciągu pracuje się nad ich ulepszaniem pod względem jakości i sprawności.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz