Artykuł sponsorowany

Czy opłaca naprawiać się smartfony?

Czy opłaca naprawiać się smartfony?

Smartfony są dzisiaj coraz tańsze, co wiąże się również z ich niższą żywotnością oraz ciągłym wypuszczaniu na rynek nowszych, a także lepszych wersji. Czy oznacza to jednak, że nie warto naprawiać uszkodzonych telefonów komórkowych? Odpowiedź brzmi: nie. Jest wiele typów awarii, które warto eliminować przy niewielkich kosztach. Naprawa w dobrej pracowni pozwala przywrócić pełną sprawność urządzeniu.

Kiedy warto naprawiać smartfony?

Smartfony warto naprawiać wtedy, kiedy ich model został stworzony w bogatym wyposażaniu. Takie marki jak Apple tworzą popularne iPhony, które niemalże zawsze opłaca się naprawiać. Podobnie jest z telefonami, które uszkodzone zostaną tuż po zakupie, a gwarancja nie uwzględnia usunięcia rodzaju jego zniszczenia.

Ponadto opłaca się również naprawiać telefony komórkowe, jeśli nie zmieniamy urządzeń często i przyzwyczajeni jesteśmy do danego modelu. Uwzględnić przy tym należy uszkodzenia oprogramowania, które łatwo dzisiaj można zniwelować w takich pracowniach jak TELEMIX GSM. Pamiętać należy jednak to tym, aby zawsze prosić serwisantów o backup danych oraz o stosowanie oryginalnych części.

Kiedy naprawa jest nieopłacalna?

Napraw smartfonów jest nieopłacalna wtedy, kiedy wewnątrz sprzętu doszło do przepalenia obwodów. Niektórych modeli nie da się także uratować po zalaniu. Zawsze należy zwrócić też uwagę na kosztorys serwisu. Jeśli znacznie przewyższa on wartość smartfonu lepiej z naprawy zrezygnować. Niestety często duży koszt związany jest z wymianą baterii. Uważać zatem należy na jej przegrzanie.

Jakie usterki telefonów komórkowych warto naprawiać?

Bez problemu i przy niskich kosztach można dzisiaj naprawić:

  • pęknięty wyświetlacz,
  • uszkodzoną obudowę,
  • niesprawne wejścia (np. micro USB),
  • niesprawny dotyk wyświetlacza,
  • awarie oprogramowania,
  • awarie związane z instalacją aplikacji,
  • usterki systemowe,
  • niesprawny aparat i kamerę,
  • awarię mikrofonu,
  • niesprawne podzespoły odbioru sygnałów radiowych itp.

Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Aby nie narażać nowego smartfonu na szybkie uszkodzenie systemowe i mechaniczne, należy w odpowiedni sposób o niego dbać. U dobrego serwisanta kupić można szkła hartowane, pokrowce wodoodporne, etui ochronne z funkcją portfela, a także funkcjonalne uchwyty samochodowe i motocyklowe (GPS).

Pamiętać trzeba o właściwym eksploatowaniu baterii oraz o czyszczeniu niepotrzebnych danych. Warto pobierać specjalne aplikacje konserwujące system smartfonu. Większość modeli jest również wyposażona w taką funkcję. 

Opracowanie:
Tuszyn, Zwierzyńskiego 6a
tel. 534 372 385
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz