Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o usługach dezynfekcji i ozonowania?

Co warto wiedzieć o usługach dezynfekcji i ozonowania?

Wysoki standard sanitarny ważny jest w wielu branżach produkcyjnych, w tym w sektorze rolniczym oraz spożywczym. Dezynfekcja oraz ozonowanie, czyli modele walki z groźnymi drobnoustrojami wykorzystywane są także w budynkach o dużych skupiskach ludzi. Z takich usług korzystają również chętnie klienci indywidualni oraz publiczni. W dobie pandemii COVID-19 działania te będą jeszcze szerzej wykorzystywane.

Czym nazywamy dezynfekcją?

Dezynfekcją nazywamy proces trwałego i szybkiego eliminowania bakterii, wirusów oraz innych mikroorganizmów. Działanie to pozwala również na zwalczenie ich wszystkich form przetrwalnikowych, gwarantując na danych powierzchniach czy całych obszarach wysoką sterylność. Metod dezynfekcji jest przy tym bardzo wiele i zależą one od rodzaju zagrożenia, jego szybkości rozprzestrzeniania się, a także od miejsca pracy.

Dezynfekcja w ramach usług specjalistycznych firm może opierać się zatem o wykorzystanie specjalnej chemii na bazie alkoholu, pary wodnej o temperaturze nawet powyżej 100 stopni Celsjusza, lub też może być prowadzona techniką termiczno-chemiczną przy wykorzystaniu specjalistycznej aparatury. Innowacyjnymi metodami jest walka z drobnoustrojami z wykorzystaniem promieniowania  ultrafioletowego o długości fali 256 nm, a także stosowanie tzw. ozonowania.

Nowoczesne sposoby walki z bakteriami, wirusami, pleśnią, grzybami, alergenami, roztoczami oraz nieprzyjemnym zapachem stosują takie pracownie jak BŁYSZCZ Marii Dudziak. Przedsiębiorstwa takie przed realizacją zlecenia zawsze przygotowują plan działania tak, aby zapewnić najwyższy poziom skuteczności dezynfekcji.

Ozonowanie – metoda szybka, tania i skuteczna

Jedną z technik dezynfekcyjnych jest ozonowanie. Proces ten jest oparty o wykorzystanie specjalnej aparatury, która produkuje ozon. Gaz rozprzestrzenia się w danym pomieszczeniu i skutecznie zabija różnego rodzaju patogeny bakterii, pleśni oraz grzybów. Olbrzymią zaletą tej techniki jest jej błyskawiczność przeprowadzania, atrakcyjna cena usługi, a także wysoka skuteczność. Wspomnieć należy także o szerokim zastosowaniu. Profesjonalne ozonowanie wykorzystuje się w:

  • szpitalach,
  • szkołach i przedszkolach,
  • mieszkaniach (np. po zmarłych oraz po zalaniu i chorobach),
  • halach i zakładach przetwórczych (np. po deratyzacji),
  • magazynach,
  • biurowcach,
  • urzędach,
  • a także przy dezynfekowaniu pojazdów.

Ozonowanie nie jest przy tym niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Usuwa nieprzyjemne zapachy, alergeny i roztocze. Technika ta uważana jest także za proekologiczną. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz