Artykuł sponsorowany

Catering pracowniczy – na jakie posiłki warto postawić?

Catering pracowniczy – na jakie posiłki warto postawić?

Wiele firm usługowych, przemysłowych, a także budowlanych podążając za standardami krajów Europy Zachodniej, gwarantuje swoim pracownikom darmowe jedzenie lub dopłaty do tzw. popołudniowych lunchów. Wiele firm korzysta również z opcji zapisu pracowników na obiady na dowóz, które przy większych zamówieniach są po prostu znacznie tańsze. Skąd brać jednak catering pracowniczy i na jakie dania warto postawić?

Czym jest catering pracowniczy?

Catering pracowniczy to nic innego jak regularne zamawianie lunchów czy obiadów dla pracowników od wyspecjalizowanych firm cateringowych. Dostawy odbywają się w wybrane dni lub codziennie, we wskazanej przez zamawiających godzinie. Dania pakowane są najczęściej w plastikowe lub styropianowe kartoniki, co wyklucza konieczność posiadania własnych sztućców i talerzy.

Jeśli chodzi zaś o ceny, warto wiedzieć, że catering pracowniczy jest bardzo opłacalny. Wspólne zamawianie przez pracowników obiadów pozwala na znaczne zoptymalizowanie kosztów. Przy stałej współpracy firmy cateringowe gwarantują korzystne ceny i rabaty.

Postaw na obiady domowe

Lunch w firmie oparty o przekąski zimne sprawdzić się może tylko przez krótki czas. Podobnie jest z fast foodami oraz daniami kuchni indyjskiej, meksykańskiej, japońskiej czy też arabskiej, za którymi nie każdy też przepada. Najlepszym wyjściem jest zatem projektowanie menu cateringu pracowniczego w oparciu o obiady domowe. Nie tylko są one znane i kochane niemalże przez wszystkich, ale także gwarantują pełnowartościowy posiłek. Dobre firmy cateringowe zapewniają przy tym dania różnorodne i zdrowe. Smak niemalże babcinych potraw doceniają zaś dzisiaj pracownicy korporacji, ekipy budowlane i remontowe, a także mniejsze zakłady, od pracowni metaloplastycznych począwszy, na salonach kosmetycznych kończąc. Catering pracowniczy cieszy się dużym zainteresowaniem.

Skąd zaś zamawiać obiady domowe na wynos? Taką ofertą wyróżniają się bary mleczne. Pamiętać jednak należy o tym, by sprawdzić jakiej jakości produkty wykorzystuje dana restauracja i czy jest ona w stanie dostarczać regularnie świeże oraz ciepłe jedzenie. Na to liczyć mogą klienci BARU U SŁOWIKA z Rzeszowa, który słynie nie tylko z przepysznej kuchni, ale także z atrakcyjnych cen.

Okazjonalny fast food

Tworząc miesięczne menu cateringu pracowniczego, warto uwzględnić jeden dzień na tydzień lub dwa, w którym pracownicy otrzymają nie obiady domowe, ale kochane chyba przez wszystkich fast foody. Będzie to sposób na wypełnianie na przykład idei luźnego piątku (ang. Casual Friday), kiedy to pracodawcy zapewniają swojej kadrze mniej obowiązków do wypełnienia, a nawet skrócone godziny pracy.

Okazjonalny fast food nie musi jednak być tłusty, pełen konserwantów i barwników. Wspomniane bary mleczne tworzą kebaby oraz inne „szybkie jedzenie” w wersji dietetycznej. Liczyć można zatem na burgery z prawdziwej wołowiny, ręcznie przygotowane zapiekanki pełne zdrowych warzyw i świeżego mięsa, a także na odtłuszczone frytki z niską zawartością soli. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz