Artykuł sponsorowany

Badania diagnostyczne – jaka jest ich rola w leczeniu psów?

Badania diagnostyczne – jaka jest ich rola w leczeniu psów?

Twój pies ma objawy wskazujące na infekcję? A może od dłuższego czas coś Cię niepokoi w jego zachowaniu? Dobrze byłoby wybrać się do renomowanej przychodni weterynaryjnej i skorzystać z pełnej diagnostyki. Tylko odpowiednie badania pokażą, co tak naprawdę dolega zwierzakowi oraz jakie kroki podjąć, aby przywrócić mu zdrowie! Z naszego artykułu dowiesz się więcej na temat roli diagnostyki w leczeniu chorób u psów!

Badania diagnostyczne u psów – jakie warto wykonać?

W zależności od objawów, jakie wykazuje Twój pupil, konieczne będzie przeprowadzenie badań diagnostycznych. W Przychodni Weterynaryjnej Arka Jacek Zarzecki wykonuje się:

  • badanie RTG – dzięki badaniu rentgenowskiemu weterynarz może ocenić stan i kondycję kości oraz kontrolować zmiany w narządach wewnętrznych i układzie neurologicznym;

  • badanie USG – zupełnie nieinwazyjne badanie obrazowe, które dostarcza cennych informacji na temat układu rozrodczego, układu pokarmowego i tkanek miękkich;

  • badania biochemiczne – ich celem jest analizowanie i badanie stężenia składników osocza. Zazwyczaj sprawdza się poziom hormonów, białek, elektrolitów, enzymów oraz pierwiastków śladowych;

  • morfologię krwi – morfologia to podstawowe badanie, przydatne w diagnozowaniu wielu schorzeń układu krwionośnego, immunologicznego oraz w sprawdzaniu ogólnej kondycji organizmu.

Dlaczego rzetelna i dokładna diagnostyka jest tak ważna?

Coraz więcej przychodni weterynaryjnych przykłada szczególną uwagę do diagnostyki chorób i precyzyjnego przeprowadzenia badań. Dzięki temu można ograniczyć, a nawet wyeliminować ryzyko pomyłki i postawienia złej diagnozy. Pominięcie tak ważnego etapu, jakim jest diagnostyka, może spowodować poważne konsekwencje dla zdrowia Twojego psa.

Co więcej, zadbanie o przeprowadzenie wszystkich niezbędnych badań diagnostycznych już na pierwszej wizycie, pozwoli na szybsze rozpoznanie towarzyszącej choroby, a tym samym wdrożenie leczenia. Musimy pamiętać, że niektóre schorzenia, zwłaszcza te dotyczące układu oddechowego, mogą przyczynić się do niedotleniania i zgonu zwierzaka.

Opracowanie:
Legnica, Grunwaldzka 22A
tel. 665 720 203
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz