Dowiedz się więcej...

Prąd, woda, ogrzewanie, klimatyzacja, Internet... wszystkie te instalacje są nam potrzebne na co dzień. Są niezbędne zarówno do pracy, jak i wypoczynku. By jednak sprzęt zadziałał, potrzebna jest odpowiednia instalacja. Ktoś musi ułożyć kable i rury, połączyć ze sobą poszczególne elementy instalacji i uruchomić ją. Tym właśnie zajmuje się branża instalacyjna.

Chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę, poszukując eksperta od instalacji elektrycznych, grzewczych, hydraulicznych czy teleinformatycznych? Zależy Ci na tym, by zapoznać się z cennikiem typowych usług w branży instalacyjnej? Wszystkie te informacje znajdziesz w naszym serwisie.

Przygotowaliśmy również przystępny słownik terminologii branżowej, a także rankingi najlepiej ocenianych oraz najpopularniejszych firm instalacyjnych w Polsce. Skorzystaj ze wszystkich tych informacji i bądź na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się na rynku instalacji!

Instalacje elektryczne

Prąd jest nam dzisiaj potrzebny niemal na każdym kroku. Sprzęt RTV, AGD, komputerowy wymaga stałego dostępu do energii elektrycznej. Dlatego też kluczowym dla każdego budynku elementem jest sprawna i poprawnie działająca instalacja elektryczna.

Zarówno typ, jak i infrastruktura instalacji elektrycznej zależy m.in. od charakteru jej funkcjonowania oraz potrzeb. Biorąc pod uwagę dom jednorodzinny wystarczy podstawowa, pokrywająca zapotrzebowanie typowych dla użytku domowego sprzętów elektrycznych instalacja. W przypadku zakładów przemysłowych i innych tego typu instytucji potrzeba bardziej zaawansowanych rozwiązań o wyższej mocy.

Wybierając instalatora, koniecznie sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia - zarówno do sprawdzania stanu instalacji elektrycznej, jak i prowadzenia prac montażowych i naprawczych. To gwarancja, że usługa zostanie wykonana z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Instalacje grzewcze

Ogrzewanie: na prąd, na gaz, centralne czy na węgiel bądź drewno? Możliwości jest naprawdę wiele - podobnie, gdy chodzi o kwestie związane z typem grzejników: klasyczne kaloryfery, a może ogrzewanie podłogowe? By wybrać możliwie najlepsze rozwiązania warto postawić na współpracę z doświadczoną firmą instalacyjną. To eksperci, którzy po analizie potrzeb i wymagań technicznych budynku przedstawią Ci najlepsze rozwiązanie.

Szukając eksperta w zakresie instalacji grzewczej, wybieraj firmy, które posiadają duże doświadczenie w branży. Im więcej praktyki i rekomendacji - tym lepsza gwarancja, że wykonane ogrzewanie sprosta Twoim oczekiwaniom: zapewniając maksimum bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Istotne jest również to, jaki typ ogrzewania wybierzesz - konsultując się z ekspertem, weź pod uwagę zarówno koszty montażu, jak i eksploatacji.

Szukasz więcej informacji na temat instalacji grzewczych? Przejrzyj nasze artykuły, słownik pojęć czy rankingi firm, by dowiedzieć się wszystkiego, co potrzebne, gdy chcesz zamontować ogrzewanie!

Instalacje hydrauliczne

Począwszy od położenia rur i podłączenia ich pod sieć wodno-kanalizacyjną, aż po tak zwany biały montaż (montaż armatury sanitarnej), instalacje hydrauliczne wymagają zarówno wiedzy, jak i doświadczenia. Dlatego też wykonywane są przez profesjonalistów, którzy troszczą się o szczelność wykonanych połączeń i sprawny przepływ wody czy ścieków.

Bez względu na to, czy masz w planach stworzenie instalacji hydraulicznej w domu, czy dla celów przemysłowych przyjrzyj się doświadczeniu firmy montażowej, na współpracę, z którą się decydujesz, a także na uprawnienia posiadane przez fachowców. Wszystko to będzie miało wpływ na ostateczną jakość wykonania usług.

Jeżeli potrzeba Ci więcej informacji na temat technik stosowanych przy wykonywaniu instalacji hydraulicznych bądź szukasz sprawdzonego partnera, przyjrzyj się naszym artykułom i rankingom, a także cennikowi. Dzięki tym danym efektywniej zaplanujesz współpracę z ekspertem z branży instalacyjnej.

Artykuły

Instalacja elektryczna w budynku drewnianym
Domy drewniane są wykonane z materiału znacznie podatniejszego na ogień, dlatego projektowanie instalacji elektrycznej wymaga zastosowania kilku ważnych zasad.
W gąszczu kabli – jakie instalacje są potrzebne w naszym domu? Jak je założyć?
W nowoczesnym domu nie może zabraknąć wielu różnych instalacji – od elektrycznej po alarmową. Jak powinny one zostać założone, by zapewnić nam komfort?
Pomiary elektryczne – kiedy trzeba je przeprowadzić i kto może to zrobić?
Pomiary elektryczne muszą być wykonywane w każdej instalacji przed oddaniem jej do użytku. Taki obowiązek nakłada na nas prawo budowlane.
Dlaczego warto zainwestować w dobry projekt instalacji elektrycznej do domu?
Dobry projekt instalacji elektrycznej pozwoli na wygodne korzystanie ze źródeł prądu. Profesjonalny elektryk przygotuje go zgodnie z wytycznymi architekta.
Instalacje solarne
Coraz więcej domostw w Polsce decyduje się na pozyskiwanie energii ze słońca. To bardzo ekologiczna i niedroga metoda ogrzewania wody, czy nawet domu.
Charakterystyka zaworów kriogenicznych
Zawory kriogeniczne są wykonane ze stali nierdzewnej i mogą pracować zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Jakie jest zastosowanie zaw. Kriogenicznyc
Problemy z instalacją hydrauliczną – kiedy trzeba zadzwonić po pomoc?
Niektóre usterki hydrauliczne nie wymagają skomplikowanej naprawy. Możemy je usunąć sami. Często jednak trzeba wezwać do pomocy profesjonalistę. Kiedy?
Ceramika sanitarna w domu
Wanna, kabina prysznicowa czy zlewozmywak to produkty niezbędne w każdym domu. Dostępne modele to duża różnorodność estetycznych i funkcjonalnych wzorów.

Rankingi

Znajdź najlepsze firmy instalacyjne